استان ها

واگذاری زمین به خانوارهای سه و چهار فرزندی در «رزن» 

واگذاری زمین به خانوارهای سه و چهار فرزندی در «رزن» علی اصغر غفاری صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات مسکن در شهرستان رزن اظهار کرد: در شهرستان رزن ۲ هزار و۷۰۰ نفر متقاضی مسکن داریم که حدود هزار نفر آنها تأیید نهایی شده است.

وی افزود: در شهرستان رزن بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم اولویت دوم ما بر مبنای اقدام ملی یا همان مسکن ملی است.

فرماندار رزن با بیان اینکه تهیه و تأمین زمین مورد نیاز جامعه هدف از طریق راه و شهرسازی ابلاغ شده و در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تعداد ۳۰۰ قطعه زمین تعاونی مسکن ایثارگران در سال ۱۳۶۷ خریداری شده بود که تاکنون بسیاری از کارهای آن انجام شده بود، اما مسائل فنی و کمیسیون ماده ۵ مانده بود که در سیزدهم مشکل زمین‌ها حل و فصل و آماده ساخت و ساز شده است.

غفاری خاطرنشان کرد: تعداد ۳۳۰ قطعه زمین نیز از سال ۱۳۸۲ خریداری شده بود که کارهای آن انجام شده ولی کمیته فنی، کمیسیون، سند و قسمتی از تغییر کاربری آن انجام نشده بود شرایط آن هم مهیا گردیده است.

وی با اشاره به تعاونی مسکن فرهنگیان بیان کرد: تعاونی فرهنگیان ۶۰۰ قطعه با شرایط و پیگیری‌های انجام شده کلنگ زنی شده همچنین زمین‌های خود مالک حدود هزار و ۱۰۰ قطعه آماده است که برای ساخت در هر قطعه ۳ و نیم طبقه وجود دارد که مجموعاً ۳ هزار و۳۰۰ و احد خواهد بود.

فرماندار رزن عنوان کرد: اجرای زمین برای جامعه هدف مانند بهزیستی و کمیته امداد در دستور کار است و هر کس در هر جا ساکن است زمین واگذار خواهد شد.

غفاری با بیان اینکه واگذاری زمین در روستاهای رزن برای ساخت هیچ‌گونه مشکلی ندارد و تا پایان سال برای همه نیازمندان که شاخص دولت را طی کنند زمین واگذار خواهد شد، گفت: در روستا به هر نفر یک قطعه زمین و در شهر برای هر دو نفر یک قطعه زمین تحویل خواهد شد.

وی افزود: توافق حدود ۹۰ هکتار در حریم شهر رزن برای اقدام ملی انجام شده است و تمام کارهای کمیته فنی و تملک صورت گرفته که در هفته دولت به متقاضیانی که از طریق راه و شهرسازی و بنیاد مسکن مورد تأیید قرار بگیرند تحویل خواهد شد.

فرماندار شهرستان رزن خاطرنشان کرد: از سال گذشته ۹۶ نفر زمین تحویل گرفته‌اند و تمام مراحل نظام مهندسی، آزمایش فنی خاک و شهرداری آنها انجام شده است حدود یک هفته است که عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی افزود: همچنین مسکن مهر در دمق که از سال ۱۳۸۹ به دلایل مختلف تاکنون مانده بود با شرایط تعریف شده راه و شهرسازی تحویل داده خواهد شد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا