;
تصویر بنر
استان ها

ورزش فارس چشم به راه دولت سیزدهم/ ۳۷۰ طرح نیمه تمام است


– گروه استان‌ها: استان فارس روز پنجشنبه میزبان و جمعی از وزرای دولت است. سفری که می‌تواند در راستای حل برخی از مشکلات استان تأثیرگذار باشد.

مسائل حوزه نیز ازجمله حوزه‌هایی است که در سفر دولت می‌تواند مورد توجه واقع شود.

در استان پهناور فارس از مجموع ۳۷۰ طرح نیمه تمام ورزشی، ۱۲۲ طرح بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که به گفته مدیرکل ورزش و جوانان فارس در اولویت تکمیل قرار دارند و از این تعداد، ۳۷ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد، نیازمند اعتباراتی دیگر برای تکمیل و بهره برداری هستند.

بیژن احمدپور، رئیس دفتر فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان فارس در گفتگو با خبرنگار ، مهمترین طرح ورزشی نیمه تمام در استان فارس را مجموعه ورزشی پارس شیراز عنوان کرد و اظهار داشت: مجموعه ورزشی پارس در سال ۹۶ به بهره برداری رسید اما بدلیل نقص‌های فراوان، به جز چند مسابقه لیگ دسته یک ، نتوانستیم استفاده لازم را از این مجموعه ببریم و در حال حاضر بزرگترین دغدغه ما بحث زمین چمن آن است که عملیات نوسازی چمن توسط یکی از پیمانکاران مطرح کشور در حال انجام است اما برای تکمیل سایر قسمت‌های فوتبال، همچون پیست تارتان، گیت های ورودی، پارکینگ، دوربین‌های مداربسته و اسکوربورد نیازمند بیش از ۴۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

احمدپور افزود: سالن دوچرخه سواری مجموعه پارس با پیشرفتی معادل ۲۵ درصد، سالن کاراته با حدود ۳۰ درصد پیشرفت و قسمت‌های دیگری همچون محوطه مجموعه، پیست اتومبیلرانی، سالن بدنسازی و دیگر قسمت‌ها در مجموع نیازمند حدود هزار میلیارد تومان اعتبار مالی از محل اعتبارات ملی هستند تا توسط شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور تکمیل شود و مجموعه ورزشی پارس شیراز نیز به بهره برداری کامل برسد.

ورزش فارس چشم به راه دولت سیزدهم/ ۳۷۰ طرح نیمه تمام است

مجموعه ورزشی چندمنظوره لامرد

رئیس دفتر فنی مهندسی اداره کل ورزش و جوانان استان همچنین به مجموعه ورزشی منطقه تابناک لامرد اشاره کرد و گفت: از دیگر طرح‌های ورزشی نیمه تمام و اولویت دار ما مجموعه ورزشی سلیمانی در لامرد است که از محل اعتبارات ساخته شده و در صورت حل مشکل چاه آن، این مجموعه نیز که در مراحل پایانی ساخت قرار دارد به بهره برداری خواهد رسید.

سالن ۶ هزار نفری شیراز

احمدپور همچنین به افتتاح سالن بزرگ ۶ هزارنفری شیراز در بزرگراه حسینی الهاشمی اشاره کرد و بیان داشت: حدود ۲ ماه پیش این مجموعه که یکی مهمترین طرح‌های ملی در استان فارس بود افتتاح شد و هرچند خود سالن آماده استفاده است اما برای بهره برداری کامل از آن باید چند اقدام فنی، از جمله در بحث انشعابات آب و و گاز آن نیز صورت گیرد.منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا