وزیر بهداشت: بیمه‌ها باید تقویت شوند

وزیر بهداشت: بیمه‌ها باید تقویت شوندبه گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی در مراسم افتتاح بیمارستان هدایت تهران و آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۷۸پروژه درمانی و بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در ۲۳ استان کشور با بیان اینکه شاید تنها وزیر باشم که زیرمجموعه تامین اجتماعی بودم اظهار کرد: بنده رئیس بیمارستان لبافی نژاد بودم و از سال ۶۷ در این بیمارستان خدمت کرده‌ و آشنایی خوبی با تامین اجتماعی دارم.

وی افزود: از بزرگترین اقدامات تامین اجتماعی در حوزه درمان، رایگان بودن خدمات درمانی است. این سازمان خدمات خود را برای کارگران و طبقه مستضعف ارائه می‌دهند و از افتخارات بزرگ این سازمان به شمار می‌رود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در این دولت حمایت‌های خوبی از وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی از سوی مجلس شورای اسلامی رخ داده است اظهار کرد: در قیاس با سنوات قبل، پروژه‌های بسیار زیادی به بهره برداری رسیده‌اند. در وزارت بهداشت ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی را افتتاح کردیم و ۷۷۰۰ تخت دیگر را تا دوماه آینده افتتاح خواهیم کرد. حدود ۸۵۰ پروژه بهداشتی به نتیجه رسید و افتتاح شد و ۲۰۰۰ پروژه دیگر تا دوماه ابتدای سال به نتیجه می‌رسد.

عین اللهی ادامه‌داد: این اقدامات حاشیه امنی را برای مردم ایجاد می‌کند. باید بیمه‌ها تقویت شوند. معتقدم تنها راه ایجاد امنیت و موفقیت در نظام سلامت، تقویت بیمه‌ها است. از اقدامات تامین اجتماعی تشکر می‌کنم و امیدوارم شاهد موفقیت های بیشتر آن باشیم.

به گزارش ایسنا، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه تامین اجتماعی کارهای بزرگی در حوزه زیرساخت‌های درمان انجام داده است گفت: نعمتی که تامین اجتماعی دارد این است که برای راه اندازی مراکز درمانی احتیاجی به مجوز سازمان برنامه و سازمان اداری استخدامی ندارد، اما وزارت بهداشت اینگونه نیست و برای افزایش تخت‌های بیمارستانی گرفتار دریافت مجوز می‌شود.

وی افزود: چند پروژه تامین اجتماعی در استان سیستان و بلوچستان امروز کلنگ زنی می‌شوند و بیمارستان ۱۶۰ در چابهار در دست طراحی است و امیدواریم زودتر به نتیجه برسد. اینکه درمان در مراکز تامین اجتماعی رایگان است که خدمت بسیار بزرگی است و با امکانات و خدماتی که ارائه می‌شود آشنا هستم. بهترین بیمارستانهای فوق تخصصی کشور در تهران، اصفهان و مشهد، متعلق به تامین اجتماعی هستند.

شهریاری همچنین به ضرورت توجه به قشر بازنشسته تاکید کرد و گفت: امیدواریم اکنون که در فصل تعیین حقوق کارگری هستیم تصمیمی گرفته شود که مشکلات این قشر نیز کاهش یابند.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا