اقتصادی

وضعیت اشتغال ایران تا ۳ سال آینده به استانداردهای جهانی می‌رسد

وضعیت اشتغال ایران تا ۳ سال آینده به استانداردهای جهانی می‌رسدبه گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی امروز یکشنبه در حاشیه افتتاح مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران ازنا بیان اینکه لرستان مزیت‌های مطلوبی در حوزه کشاورزی، گردشگری، صنعت معدن و… دارد، اظهار داشت: برای بهبود شرایط اشتغال در لرستان و کشور سه راهبرد در نظر گرفته شده است.

وی، ارائه آموزش‌های مناسب اشتغال، بازار محور شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌ها، هنرستان‌ها و… از جمله این راهبردها عنوان کرد و گفت: طی دو سال گذشته چهار میلیون نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفته‌اند که این نشان می‌دهد ریل‌گذاری به این مسیر سوق داده شده است.

وزیر، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه شهرک‌های صنعتی یکی دیگر از راهبردهای دولت است، گفت: در جای‌جای کشور زیرساخت‌های خوبی برای صنایع سنگین و نیمه‌سنگین وجود دارد.

مرتضوی در ادامه با تأکید بر اینکه در حوزه آموزش و زیرساخت‌های اشتغال کمبود منابع نداریم، گفت: دراین‌رابطه ۱۵۰ هزار میلیارد در قالب تبصره ۱۸ برای واحدهای نیمه‌تمام لحاظ شده است.

وی، تأکید کرد: حتماً پیش‌بینی واقع‌بینانه من این است که دو تا سه سال آینده وضعیت اشتغال ایران به استانداردهای جهانی برسد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا