اخبار سربازی و نظام وظیفه

وضعیت بهداشت مراکز آموزشی و پادگان‌ها مطلوب استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا حسینی اظهار داشت: با توجه به موج دوم همه گیری کرونا با ابعاد وسیع‌تری که در شدت علائم و سرعت انتقال نسبت به موج اول دارد، جدیت در رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیرانه به ویژه در مراکز تجمعی نظیر پادگان‌ها و مراکز آموزش بیش از پیش ضروری و الزام آور است.

معاون بهداد ناجا با اشاره به بازدیدهای اخیر از چند آموزشگاه علمی تخصصی ناجا در خصوص وضعیت بهداشت و رعایت شیوه نامه و دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا در این مراکز عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از آموزشگاه علمی تخصصی شهید چمران ناجا در کرج، آموزشگاه علمی تخصصی شهید بهشتی ناجا در اصفهان و مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) ناجا در شهرستان بیرجند به عمل آمد، وضعیت سلامت کارکنان وظیفه و کیفیت اجرای ارکان شیوه نامه‌های بهداشتی مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: مهمترین رکن شیوه نامه بهداشتی در مراکز آموزشی و پادگان‌ها که رعایت فاصله ایمن حداقل یک متر بین افراد در آسایشگاه‌ها، سالن‌های غذاخوری و کلاس‌های درس است، در مراکز مورد بازدید به خوبی رعایت می‌شود.

معاون بهداد ناجا تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌ای که در خصوص استفاده از حمام و سرویس‌های بهداشتی وجود داشت، تمهیداتی به منظور پیشگیری از ازدحام و تجمع در این اماکن در نظر گرفته شد و آموزش‌های مرتبط در این راستا به کارکنان وظیفه و فراگیران ارائه شد.

حسینی، استفاده از ماسک در مراکز تجمعی به ویژه پادگان‌ها و مراکز آموزش را از دیگر اصول مورد تأکید شیوه نامه بهداشتی عنوان کرد و افزود: ماسک‌های M750 به میزان کافی از سوی آماد و پشتیبانی ناجا در پادگان‌ها و مراکز آموزش ناجا توزیع شده و خوشبختانه در بازدیدهایی که از مراکز آموزش به عمل آمد شاهد بودیم استفاده از ماسک در این اماکن، تبدیل به هنجار و رفتار شده است.

سردار حسینی با بیان اینکه شست و شوی صحیح دست‌ها، مهم‌ترین راه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در بازدیدهای نظارتی از پادگان‌ها و مراکز آموزش، توجه به رعایت بهداشت دست‌ها و شست و شوی مکرر با در اختیار داشتن صابون مایع کافی در این مراکز مورد تأکید قرار دارد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه با تعاملی که فرماندهان مراکز آموزش با معاونت آماد و پشتیبانی ناجا دارند در زمینه تأمین صابون مایع کافی در این مراکز دغدغه‌ای نداریم.

معاون بهداد ناجا وضعیت بهداشت تغذیه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سالن‌های غذاخوری مراکز آموزشی مورد بازدید را مطلوب و رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه ارکان شیوه نامه بهداشتی در آشپزخانه‌ها و سالن‌های غذاخوری این مراکز به خوبی در حال اجراست.

وی با اشاره به تقلیل دوره‌های دو و سه ماهه آموزش سربازی در جریان همه گیری کرونا، این اقدام را در کاهش سرایت و شیوع کرونا مؤثر دانست و افزود: در موج اول کرونا بسیاری از مراکز آموزشی ناجا تعطیل بود و نسبت به جذب کارکنان وظیفه اقدام نشد اما با توجه به اینکه بسیاری از مأموریت‌های ناجا برعهده سربازان وظیفه است و بعد از چند ماه جذب کارکنان وظیفه صورت پذیرفت در حال حاضر با شروع موج دوم همه گیری کرونا ما تعداد بیشتری سرباز وظیفه داریم و حفظ سلامت این عزیزان مستلزم تشدید نظارت هاست.

سردار حسینی با قدردانی از همکاری و اهتمام فرماندهان مراکز آموزشی ناجا به نظارت و آموزش‌های بهداشتی و پیشگیرانه، تصریح کرد: خانواده‌ها هیچ نگرانی در خصوص سلامت فرزندان خود نداشته باشند، بهداشت و سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه از ابتدای شیوع کرونا در اولویت توجه سلسله مراتب فرماندهی ناجا قرار داشته و نظارت‌ها همچنان با قوت ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا و با رعایت اصول پیشگیرانه در مراکز آموزشی و پادگان‌ها تا به حال در بین فراگیران و کارکنان وظیفه، موردی از بدحالی، بستری و مرگ ناشی از کرونا نداشته ایم.

حسینی با بیان اینکه دغدغه خانواده‌ها در خصوص سلامت فرزندانشان قابل احترام است، به آنها اطمینان خاطر داد: بهداشت پادگان‌ها و مراکز آموزشی و وضعیت سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه تحت نظارت و پایش مستمر قرار دارد و از کوچک‌ترین اهمال و قصور در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیرانه در این اماکن، چشم پوشی نمی‌شود.

معاون بهداد ناجا در پایان، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را یک وظیفه اخلاقی و شرعی ذکر و تصریح کرد: باید زندگی کردن با وجود سختی‌ها و محدودیت‌های ناشی از کرونا را بپذیریم و سبک زندگی با این ویروس را بیاموزیم.

منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا