اخبار سربازی و نظام وظیفه

وضعیت بهداشت مراکز آموزشی و پادگان‌ها مطلوب استبه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا حسینی اظهار داشت: با توجه به موج دوم همه گیری کرونا با ابعاد وسیع‌تری که در شدت علائم و سرعت انتقال نسبت به موج اول دارد، جدیت در رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیرانه به ویژه در مراکز تجمعی نظیر پادگان‌ها و مراکز آموزش بیش از پیش ضروری و الزام آور است.

معاون بهداد ناجا با اشاره به بازدیدهای اخیر از چند آموزشگاه علمی تخصصی ناجا در خصوص وضعیت بهداشت و رعایت شیوه نامه و دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا در این مراکز عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از آموزشگاه علمی تخصصی شهید چمران ناجا در کرج، آموزشگاه علمی تخصصی شهید بهشتی ناجا در اصفهان و مرکز آموزش محمد رسول الله (ص) ناجا در شهرستان بیرجند به عمل آمد، وضعیت سلامت کارکنان وظیفه و کیفیت اجرای ارکان شیوه نامه‌های بهداشتی مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: مهمترین رکن شیوه نامه بهداشتی در مراکز آموزشی و پادگان‌ها که رعایت فاصله ایمن حداقل یک متر بین افراد در آسایشگاه‌ها، سالن‌های غذاخوری و کلاس‌های درس است، در مراکز مورد بازدید به خوبی رعایت می‌شود.

معاون بهداد ناجا تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌ای که در خصوص استفاده از حمام و سرویس‌های بهداشتی وجود داشت، تمهیداتی به منظور پیشگیری از ازدحام و تجمع در این اماکن در نظر گرفته شد و آموزش‌های مرتبط در این راستا به کارکنان وظیفه و فراگیران ارائه شد.

حسینی، استفاده از ماسک در مراکز تجمعی به ویژه پادگان‌ها و مراکز آموزش را از دیگر اصول مورد تأکید شیوه نامه بهداشتی عنوان کرد و افزود: ماسک‌های M750 به میزان کافی از سوی آماد و پشتیبانی ناجا در پادگان‌ها و مراکز آموزش ناجا توزیع شده و خوشبختانه در بازدیدهایی که از مراکز آموزش به عمل آمد شاهد بودیم استفاده از ماسک در این اماکن، تبدیل به هنجار و رفتار شده است.

سردار حسینی با بیان اینکه شست و شوی صحیح دست‌ها، مهم‌ترین راه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در بازدیدهای نظارتی از پادگان‌ها و مراکز آموزش، توجه به رعایت بهداشت دست‌ها و شست و شوی مکرر با در اختیار داشتن صابون مایع کافی در این مراکز مورد تأکید قرار دارد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه با تعاملی که فرماندهان مراکز آموزش با معاونت آماد و پشتیبانی ناجا دارند در زمینه تأمین صابون مایع کافی در این مراکز دغدغه‌ای نداریم.

معاون بهداد ناجا وضعیت بهداشت تغذیه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سالن‌های غذاخوری مراکز آموزشی مورد بازدید را مطلوب و رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه ارکان شیوه نامه بهداشتی در آشپزخانه‌ها و سالن‌های غذاخوری این مراکز به خوبی در حال اجراست.

وی با اشاره به تقلیل دوره‌های دو و سه ماهه آموزش سربازی در جریان همه گیری کرونا، این اقدام را در کاهش سرایت و شیوع کرونا مؤثر دانست و افزود: در موج اول کرونا بسیاری از مراکز آموزشی ناجا تعطیل بود و نسبت به جذب کارکنان وظیفه اقدام نشد اما با توجه به اینکه بسیاری از مأموریت‌های ناجا برعهده سربازان وظیفه است و بعد از چند ماه جذب کارکنان وظیفه صورت پذیرفت در حال حاضر با شروع موج دوم همه گیری کرونا ما تعداد بیشتری سرباز وظیفه داریم و حفظ سلامت این عزیزان مستلزم تشدید نظارت هاست.

سردار حسینی با قدردانی از همکاری و اهتمام فرماندهان مراکز آموزشی ناجا به نظارت و آموزش‌های بهداشتی و پیشگیرانه، تصریح کرد: خانواده‌ها هیچ نگرانی در خصوص سلامت فرزندان خود نداشته باشند، بهداشت و سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه از ابتدای شیوع کرونا در اولویت توجه سلسله مراتب فرماندهی ناجا قرار داشته و نظارت‌ها همچنان با قوت ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا و با رعایت اصول پیشگیرانه در مراکز آموزشی و پادگان‌ها تا به حال در بین فراگیران و کارکنان وظیفه، موردی از بدحالی، بستری و مرگ ناشی از کرونا نداشته ایم.

حسینی با بیان اینکه دغدغه خانواده‌ها در خصوص سلامت فرزندانشان قابل احترام است، به آنها اطمینان خاطر داد: بهداشت پادگان‌ها و مراکز آموزشی و وضعیت سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه تحت نظارت و پایش مستمر قرار دارد و از کوچک‌ترین اهمال و قصور در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیرانه در این اماکن، چشم پوشی نمی‌شود.

معاون بهداد ناجا در پایان، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را یک وظیفه اخلاقی و شرعی ذکر و تصریح کرد: باید زندگی کردن با وجود سختی‌ها و محدودیت‌های ناشی از کرونا را بپذیریم و سبک زندگی با این ویروس را بیاموزیم.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا