ایران وب سازان
فرهنگی

وعده‌ی دبیر فیلم فجر برای انتخاب سیمرغ مردمی با راهکار بهتر

به گزارش خبرگزاری همسو نیوز و به نقل از ایسنا، ابراهیم داروغه زاده (8 بهمن ماه) دو روز پیش از شروع جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت روبروی خبرنگاران نشست و پاسخگوی سوالات آنان شد.
در این نشست که ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و نیز تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد،عزت الله علیزاده معاون اجرایی جشنواره و نیز مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره حضور دارند.
ابتدای این نشست، با رونمایی از پوستر و شعار اپراتور همراه اول به عنوان اسپانسر همراه شد.

سپس ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره در سخنانی کوتاه بیان کرد: برای اولین‌بار در این دوره سه فیلم انیمیشن به مسابقه راه یافته و سیمرغ مستند هم به جشنواره برگشته و امسال برای سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم با مساعدت همراه اول، راهکار بهتری را انتخاب کردیم که هم تعداد آرا بیشتر خواهد شد و هم دقت آن ها.

او با اشاره به اکران های مردمی گفت: امسال برای اولین بار حقوق پخش در تهران هم به صاحبان فیلم‌ها اختصاص خواهد یافت.
وی اضافه کرد: به مناسبت چهلمین سال انقلاب روز سیزدهم بهمن ماه، مهمانی ویژه‌ای با حضور سینماگران دوره‌های قبل جشنواره برگزار خواهد شد.

در ادامه سوالات خبرنگاران مطرح شد که اولین سوال به فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» ارتباط داشت و اینکه چرا فیلمی که پروانه نمایش دارد لااقل یک سانس برای این اهالی رسانه نمایش داده نمی‌شود؟ که داروغه زاده پاسخ داد: این فیلم پروانه نمایش دارد ولی امکان نمایش در جشنواره را نداشته و امیدوارم به زودی شرایط اکران آن فراهم شود.

او در پاسخ به سوالی دیگر درباره تعداد فیلم‌ها و اینکه چرا بخش خارج از مسابقه‌ای نیست که فیلم‌های دیگر هم به جشنواره برسند؟ گفت: در آیین نامه ‌تعداد ذکر نشده و این در اختیار هیات انتخاب است. برای بخش خارج از مسابقه هم باید درخواست شود و ‌اکثرا خواهان حضور در بخش مسابقه هستند.‌

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا