تصویر بنر
استان ها

پارک علم و فناوری و مراکز آموزشی هسته‌ای در بوشهر راه‌اندازی شود



به گزارش خبرگزاری همسونیوز آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری سه‌شنبه‌ در نشست با رئیس ایران اظهار داشت: دشمن تلاش گسترده‌ای را برای جلوگیری از دستیابی دانشمندان ایرانی به دانش داشته است.

وی با اشاره به افزایش فشارهای استکبار جهانی پس از افتتاح نیروگاه اتمی بوشهر خاطرنشان کرد: باید زمینه توسعه و تقویت فعالیت‌های حوزه هسته‌ای فراهم شود و افراد از دوران با این فناوری آشنا شوند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر آشناسازی همه اقشار با دانش هسته‌ای و اهمیت و جایگاه آن را ضروری دانست و افزود: ایجاد هسته‌ای و مراکز آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی باید با جدیت دنبال شود.

وی خواستار ایجاد پارک علم و فناوری و مراکز آموزشی در کنار نیروگاه اتمی شد و اضافه کرد: آشنایی و دانش‌آموزان بوشهری با فناوری هسته‌ای در عرصه‌های مختلف از اهمیت فراوانی برخوردار است.

صفایی بوشهری با اشاره به نیاز استان بوشهر به روزانه بیش از ۴۸۵ میلیون مترمکعب آب گفت: طراحی تولید آب از طریق شیرین‌سازی در نیروگاه‌های اتمی یک موضوع مهم است که باید مد نظر باشد.

وی توان دو فاز جدید نیروگاه اتمی بوشهر را تولید روزانه ۲۵۰ هزار مترمکعب آب دانست و بیان کرد: تأمین این میزان آب نقش مهمی در رفع نیازهای آبی استان خواهد داشت.

امام جمعه بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی در محیط پیرامونی باید توجه خاصی به ، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ، ایجاد ‌ها و مراکز آموزشی مرتبط به دانش هسته‌ای داشته باشد.



منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا