پاسخ شهرداری به افزایش ۳ برابری تعرفه‌های اماکن ورزشی در تهران

پاسخ شهرداری به افزایش ۳ برابری تعرفه‌های اماکن ورزشی در تهرانپس از آن که تعدادی از شهروندان تهرانی در تماس با سرویس ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران بررسی افزایش دو تا سه برابری تعرفه‌های اماکن ورزشی شهرداری در سال جدید را خواستار شدند، خبرنگار ایسنا دلیل این موضوع را از رییس سازمان ورزش شهرداری تهران جویا شد.

حسین اوجاقی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره هزینه‌ی اماکن ورزشی تحت پوشش شهرداری در سال جاری اظهار کرد: تعرفه‌های امسال براساس تعرفه‌های ۱۴۰۱ دولت طراحی شده و حتی پایین‌تر از نرخ دولتی است، به طوری که اگر نرخ تعرفه‌های مجموعه‌های ورزشی دولتی درجه یک باشد این تعرفه‌ها در اماکن ورزشی شهرداری درجه ۲ و ۳ در نظر گرفته شده است. البته تعرفه امسال اماکن ورزشی شهرداری مصوب شورای اسلامی و فرمانداری تهران بوده و در مناطق ۲۲ گانه تهران متفاوت است. به طوری که هزینه‌ی اماکن ورزشی منطقه‌ی یک تا ۸ بالاتر و ۹ تا ۲۲ پایین‌تر از سایر مناطق در نظر گرفته‌ایم که البته این تعرفه‌ها براساس نوع رشته و میزان گرایش مردم متفاوت است.

وی با بیان این که به دنبال درآمدزایی از اماکن ورزشی نیستیم، گفت: نه تنها از اماکن ورزشی درآمدزایی نمی‌کنیم حتی سودی نیز برای ما ندارد، حتی برای تشویق مردم به سمت فعالیت‌های ورزشی در بعضی از اماکن ورزشی درآمد به حدی پایین است که با هزینه‌ها برابری می‌کند و نرخ تعرفه‌ها ۳۰ تا ۴۰ درصد کم‌تر از نرخ دولت است.

اوجاقی تاکید کرد: هدف ما این است که پایین‌ترین تعرفه را برای اماکن ورزشی در نظر بگیریم شاید انتقاداتی وجود داشته باشد مبنی بر افزایش قیمت اماکن ورزشی نسبت به گذشته، اما تلاش بر این است که نرخ تعرفه‌ها از نرخ دولت کم‌تر باشد و شرایطی را فراهم کنیم تا مردم به سمت فعالیت‌های بدنی گرایش پیدا کنند.

رییس سازمان ورزش شهرداری در پایان از برگزاری مسابقات محلات در مناطق ۲۲ گانه تهران خبر داد و گفت: با برگزاری این مسابقات سعی داریم مردم محلات مناطق مختلف استان تهران را درگیر ورزش کنیم که البته در پایان این رقابت‌ها به نفرات برتر جوایزی نیز اهداء خواهد شد.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا