استان ها

پرداخت خسارت به سیل زدگان تا سقف ۳۰ میلیون تومانبه گزارش خبرنگار مهر، یعثوب نژادمحمد عصر پنجشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده گرمی و انگوت اظهار کرد: قرار است از طریق بیمه پرداخت خسارت به سیل زدگان انجام شود که اداره کل امور اقتصادی و دارایی پرداخت خسارت به واحدهای مسکونی را با اولویت انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده ۳۶ روستای انگوت و گرمی با خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصد روبه رو شدند که پرداخت خسارت برای واحدهای مسکونی دارای انشعاب برق آنها از طریق بیمه انجام خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: ۸۱۰ خانوار روستایی و ۸۰ خانوار شهری بر اثر وقوع سیل در یک ماه گذشته در گرمی و انگوت دچار خسارت شدند که از طریق بیمه تأمین خسارت ساختمانی انجام می‌شود.

نژادمحمد از ثبت اطلاعات این خانوارها در سریع‌ترین زمان در سامانه طراحی شده وزارت اقتصاد و دارایی خبر داد و افزود: تاکنون اطلاعات ۶۰۰ خانوار در این سامانه وارد شده و تلاش بر این است تا با همکاری بنیاد مسکن و ارائه اطلاعات فرمانداران ثبت اطلاعات سایر خانوارها نیز به سرعت انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پرداخت خسارت برای ساکنان واحدهای مسکونی خسارت دیده با انشعاب برق در مناطق شهری تا سقف ۳۰ میلیون تومان و روستایی تا ۲۴ میلیون تومان انجام می‌شود.

نژادمحمد اضافه کرد: امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان پرداختی این میزان خسارت را از طریق پوشش بیمه‌ای شاهد باشیم تا بخشی از دغدغه‌های خانوارها رفع شود.

وی بیان کرد: هر چند این مبلغ ناچیز است ولی بر اساس پوشش بیمه‌ای ساختمان‌ها پرداختی خسارت انجام می‌شود و امیدواریم سایر نهادها به ویژه بانک‌های عامل نیز در پرداخت تسهیلات بلند مدت قرض الحسنه برای سیل زدگان پیشقدم شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: با تاکید استاندار اردبیل و تأمین منابع از سوی دولت سیزدهم سعی خواهد شد تا در فصل کاری بخشی از خسارت سیل زدگان جبران شده و ساخت و ساز واحدهای مسکونی نیز از طریق بنیاد مسکن و سایر نهادهای انقلابی انجام شود.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا