ایران وب سازان
دین و اندیشه

پیام آیت‌الله سبحانی به همایش کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن

به گزارش دین و اندیشه خبرگزاری همسو؛ آیت‌الله جعفر سبحانی مرجع عالیقدر تشیع به مناسبت همایش تخصصی کاتبان، ناشران و مترجمان قرآن کریم که  امروز از سوی سازمان دارالقرآن الکریم و در مجتمع ناشران قم برگزار شده بود، پیامی صادر کرد که توسط مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در مراسم قرائت شد.

متن پیام آیت‌الله سبحانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین

خداوند متعال را شاکریم که در چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، در شهر مقدس قم و در جوار بارگاه نورانی حضرت فاطمه معصومه (س)، همایشی برگزار می‌شود که خادمان قرآن کریم در عرصه چاپ و نشر این کتاب رحمت و هدایت، ثمره نزدیک به چهار دهه تلاش و کوشش مخلصانه خود را در حوزه صیانت از متن مقدس و انتشار قرآن کریم در جامعه به نمایش می‌گذارند تا با تبادل اندیشه‌ها و نظرات ارزشمند خود، مسیر خدمت به قرآن را هموارتر ساخته و دفتری وزین از برکات انقلاب تدوین و به درگاه خداوند رحمان و امت اسلام عرضه کنند.

آنچه در عرصه چاپ و نشر قرآن کریم حائز اهمیت است، لزوم دقت کارشناسانه و محققانه به منظور پیش بینی سیاست‌های اجرایی واحد از سوی مراجع تصمیم‌گیر و قانونگذار و توجه به ضرورت وحدت نظر و دوری از تشتت و چندگانگی در این امر است.

تردیدی نیست که با توجه به توطئه‌های دشمنان اسلام، باید به این موضوع به عنوان یک مسأله خطیر و مهم نگریست و همه نهادهای مؤثر باید برای انسجام این حوزه اعم از دست‌اندرکاران چاپ و نشر قرآن کریم از خوشنویسان، ناشران و چاپخانه‌های فعال در این عرصه حمایت‌ به عمل آید.

از موارد مهم دیگری که در این خصوص باید مورد توجه قرار گیرد کتابت قرآن کریم به نحوی است که عموم مردم بتوانند قرآن را به سادگی یاد گیرند و بخوانند. قطعاً استفاده از کتابت‌هایی که با فرهنگ نوشتاری ایرانی متفاوت باشد مردم را در انس و قرائت قرآن کریم به زحمت می‌اندازد.

از درگاه الهی برای همه خادمان قرآن و برگزارکنندگان و شرکت کنندگان این همایش و همه کسانی که در توسعه فرهنگ قرآنی و همچنین همه ناشران، مترجمان، خوشنویسان و متولیان چاپخانه‌های فعال در چاپ و نشر قرآن توفیق خدمات مؤثر و مفید به ساحت مقدس قرآن و اهل بیت(علیهم‌السلام) را مسألت می‌کنم و امیدوارم مؤید به تأییدات حضرت  ولیّ عصر (ارواحنا فداه) باشید.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
قم – جعفر سبحانی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا