ایران وب سازان
اجتماعیاخبار ویژهاقتصادیشهری

کاهش ۳۵ درصدی قیمت گوجه/ سقوط دلار سیب زمینی را ارزان کرد

به گزارش خبر گزاری هم سو نیوز حسین صابری از کاهش قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار خبر داد و اظهار داشت: قیمت گوجه فرنگی بعد از ممنوعیت صادر ها   این محصول بین ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد و در حال حاضر در میدان مرکزی در هر کیلوگرم بین ۲ تا ۳ هزار تومان عرضه می شود.
وی افزود: هم چنین عرضه سیب زمینی در میدان افزایش پیدا کرده و هم این مسئله باعث کاهش قیمت این محصول شده است.
رئیس اتحادیه بار فروشان با اشاره به اینکه قیمت سیب زمینی طی دو روز اخیر حدود ۲۰ درصد ارزان شده است، اظهار داشت: کاهش قیمت دلار تأثیر زیادی در افت نرخ سیب زمینی داشته به طوری که امروز شاهد کاهش چشم گیر قیمت سیب زمینی در میدان هستیم.
به گفته صابری در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سیب زمینی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۳ هزار تومان است.
وی هم چنین با بیان این که قیمت سایر میوه ها نیز بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: ورود بارهای پاییزی به بازار دلیل این مسئله است.
رئیس اتحادیه بار فروش ان یادآور شد: نارنگی، پرتقال، لیمو شیرین و انار از جمله میوه های  هستند که به تازه گی وارد بازار شد ه اند..
وی در مورد تأثیر اختلال های   ایجاد شده در حمل و نقل بر بار رسانی به شهرها و رشد قیمت ها تصریح کرد: البته این مسئله تأثیرگذار بوده اما اختلال زیادی در حمل میوه به میدان مرکزی ایجاد نشده و حمل بار هم چنان انجام می شود.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا