استان ها

کشورهای شمال اقیانوس هند برای تامین امنیت منطقه کنار ایران هستندبه گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران بعد از ظهر جمعه در حاشیه سفر به شهر قم در گفتگو با خبرنگاران گفت: امروز کشورهای منطقه به این نتیجه رسیدند که برقراری امنیت منطقه با اتحاد و هم افزایی کشورهای خود منطقه امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای در حال شکل گیری است افزود: ما در یک ائتلاف سه جانبه قرار داشتیم که در حال گسترش است و ایران، روسیه و چین به طور سالیانه رزمایش‌هایی را برگزار می‌کنند و این رزمایش‌ها در حال توسعه است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت: امید است با شکل گیری ائتلاف‌های منطقه‌ای جدید، به زودی شاهد عاری شدن منطقه از هرگونه نیروی غیرموجه باشد و مردم منطقه با استفاده از سربازهای خودشان بر حوزه امینی منطقه مسلط باشند.

وی عنوان داشت: در حوزه‌های امنیتی اشتراکی با عمان، پاکستان و هند داشتیم و هم اکنون کشورهای عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق این هدف گذاری را انجام دادند.

امیر دریادار ایرانی بیان داشت: تقریباً تمام کشورهایی که در حوزه شمال اقیانوس هند هستند به این باور رسیدند که باید در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار گیرند و با هم افزایی نیروهای یکدیگر امنیت را برقرار کنند.

وی گفت: امروز به برکت حضور شجاعانه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین المللی، درخواست‌هایی از سوی کشورهای منطقه و فرامنطقه برای امر آموزش و انتقال دانش ساخت شناورهای رزمی و تجاری داشته ایم.

امیر دریادار ایرانی ادامه داد: ساخت شناورها و کشتی‌ها پیچیدگی‌های زیادی دارد که این عرصه می‌تواند برای رشد اقتصادی کشور مؤثر باشد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا