اخبار ویژهسیاسی

کمیسیون تلفیق منابع درآمدی بودجه ۱۴۰۱ را بررسی کردسخنگوی‌ لایحه بودجه ۱۴۰۱ از بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور وزرای نفت و اقتصاد در جلسه امروز این خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از ایسنا، رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق گفت: این جلسه با هدف بررسی منابع درآمدی بودجه سال آینده با حضور پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه، خاندوزی و اوجی وزرای اقتصاد و نفت، رئیس سازمان امور مالیاتی و رئیس سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

وی توضیح داد: در این جلسه آقای پورمحمدی منابع عمومی بودجه را ۱۳۷۰ هزار یارد تومان را بیان کرد. ۶۶۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات، گمرک، حقوق گمرکی و سهام شرکت‌های دولتی، ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل نفت و گاز و میعانات نفتی و ۲۹۵ هزار میلیارد تومان از طریق فروش اوراق، واگذاری شرکت‌ها و سهام محقق خواهد شد.

زارع با اشاره به صحبت های گفت: وزیر نفت سهم کل فروش نفت را در بودجه سال آینده حدود ۲۹.۸ میلیارد بیان کرد که ۱۱.۹ میلیارد دلار آن سهم صندوق توسعه ملی، ۱۳.۶ سهم دولت و حدود ۴.۳ میلیارد دلار آن نیز بابت سهم ۱۴.۵ درصد به شرکت نفت است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد: آقای اوجی گفت که در بودجه سال ۱۴۰۱ روزانه یک میلیون و دویست هزار بشکه به قیمت ۶۰ دلار و با نرخ تسعیر ۲۳ هزار تومانی و فروش ۱۴۵ هزار بشکه میعانات گازی در نظر گرفته شده است. وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز درباره درآمدهای مالیاتی در سال آینده گفت که بیش از ۵۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود که این رقم نسبت به سال گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است. 

زارع ادامه داد: درباره دغدغه نمایندگان در خصوص افزایش مالیات و فشار آن بر زندگی و معیشت مردم گفت که سهم مالیات ۵ درصد کاهش داشته و نیز کاهش پیدا می کند.

وی در پایان گفت که کمیسیون تلفیق از فردا صبح وارد بررسی یخش درآمدی بودجه می شود.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 12 =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا