اجتماعیاخبار ویژهگزارشگفتگو

گزارش اختصاصی همسونیوز از سومین نمایشگاه تکنولوژی آموزشی(بخش اول)

به گزارش خبرگزاری همسو،سومین نمایشگاه تکنولوژی آموزشی در محل دائمی نمایشگاههای شهرداری تهران،واقع در بوستان گفتگو،از 26مهرماه آغاز و به مدت 4روز تا 29 ماه جاری برای علاقمندان دایر است.این نمایشگاه که با حضور دکتر فروزان،رییس سازمان فضای مجازی سپاه محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ،نخبگان و مخترعین تکنولوژیهای آموزشی و جمعی از علاقمندان رسما افتتاح شد،میزبان علاقمندان به جدیدترین تکنولوژیهای آموزشی است.
تکنولوژی آموزشی،به زبان ساده،یک روش اصولی و منطقی برای حل مشکلات آموزشی و برنامه ریزی درسی است که با نوعی تفکر منظم و علمی همراه است.استفاده از وسائل سمعی بصری و کاربرد رسانه ها در همه ی مفاهیم و تعاریف تکنولولوژی آموزشی مستتر است اما هیچ یک از سیستمهای پذیرفته شده ی تکنولوژی آموزشی ،وسائل و رسانه ها را هدف اصلی نمی دانند و آنها را وسیله ای برای عمومیت دادن و زودتر به نتیجه رسیدن تلقی می کنند.هدف تکنولوژی آموزشی،رسیدن به آموزش موثرتر و در نهایت افزایش کیفیت یادگیری است.
خبرنگار همسو نیوز،در خلال سومین نمایشگاه تکنولوژی آموزشی که در بوستان گفتگوی تهران در حال برگزاری است،با چند تن از مسوولین غرفه های مختلف گفتگوهایی انجام داده است که بخش اول آنرا در ادامه می خوانید.

غرفه شرکت تعاونی توسعه تولیدی فرش و ادوات شروین البرز
گفتگو با خانم عقاب نشین
این غرفه که با رنگهای گرم و متنوع اش توجه هر بازدیدکننده ای را به خود جلب می کند،محصول بسیار زیبا،چشم نواز و کاملا ایرانی را عرضه می کند که محتوی یک دار کوچک قالیبافی است به نام “دارک”.
خانم عقاب نشین،مسوول غرفه،در توصیف شرکت تولید کننده ی این محصول می گوید:شرکت تعاونی توسعه تولیدی فرش و ادوات شروین البرز،که فعالیت خود را با تولید بسته های فرش بافی و ساخت دارهای قالیبافی با پایه ی جدا شونده آغاز نموده،در حال حاضر با تلفیقی از هنر و صنعت محصولی را تحت عنوان “دارک”تولید کرده است.این محصول کاملا ایرانی،برگرفته از سنت غنی قالی بافی و گلیم بافی ایرانی است.
وی در ادامه به قابلیت استفاده ی این محصول برای همه ی رده های سنی بالاتر از 5 سال اشاره کرد و افزود:این بسته ی آموزش گلیم بافی که مخصوص تمام گروه سنی از 5 سال به بالاست در کنار بروشور،دارای DVD های آموزشی بسیار نفیسی می باشد.
معصومه عقاب نشین ،مسوول غرفه ی شروین البرز،که بارها به منظور “آموزش بافت گلیم و فرش بوسیله ی دارک”،در برنامه های اجتماعی شبکه اول سیما حضور داشت،تلاش برای حفظ هنرهای ملی نظیر فرش بافی و گلیم بافی را وظیفه ی همگانی دانست و تاکید کرد در کنار همسرش که وی نیز در همین زمینه فعالیت می کند،علیرغم همه ی فراز و نشیبها،سالهاست که زندگیشان به تار و پود این هنر ارزشمند گره خورده است.

سیدغلامرضاهاشمی فرد
انتهای پیام/

عکس:ملیکا مزینانی

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا