اجتماعیاخبار سربازی و نظام وظیفه

یک‌هزار نیروی وظیفه فراجا در مسابقات مهارت آموزی کشور شرکت کردند

یک‌هزار نیروی وظیفه فراجا در مسابقات مهارت آموزی کشور شرکت کردندبه گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا منوچهرآبادی ظهر یکشنبه در حاشیه بازدید از جلسه آزمون کتبی مرحله استانی اولین مسابقات مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سربازان وظیفه بایستی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا بگیرند تا انشاالله بعد از اتمام خدمت بتوانند در یک حرفه تخصصی مشغول بکار شوند در سال ۹۶ با دستور سرلشکر “حسن باقری” رئیس ستاد کل نیروهای مسلح برای اولین بار قرارگاه مهارت آموزی در تمامی نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، وزارت دفاع و فراجا تشکیل شد.

وی خوشایند سازی محیط خدمت برای سربازان وظیفه، فراهم آوردن زمینه اشتغالزایی برای جوانان و جلوگیری از بیکاری آنان و در نهایت کمک به رونق تولید و پیشرفت اقتصادی کشور را از جمله اهداف تشکیل این قرارگاه برشمرد و اظهار داشت: تمامی نیروهای وظیفه که حین خدمت به قرارگاه مهارت آموزی یگان خدمتی خود مراجعه و پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب مهارت لازم گواهینامه معتبر را از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور دریافت کنند از کسر خدمت یک ماهه برخوردار می‌شوند.

جانشین معاونت تربیت و آموزش فراجا تصریح کرد: همچنین سربازان وظیفه ماهر پس از اتمام خدمت می‌توانند با اخذ معرفی نامه از قرارگاه مهارت آموزی و ارائه آن به یکی از بانک‌های عامل از تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی که در حال حاضر مبلغ آن ۱۵۰ میلیون تومان است بهره مند شوند.

سردار منوچهر آبادی با اشاره به گلایه برخی از نیروهای وظیفه که نتوانستند وام خوداشتغالی خود را دریافت کنند گفت: قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح به دنبال این است تا در برنامه هفتم توسعه صندوقی به همین نام تأسیس شود که در صورت تأسیس این صندوق ارائه تسهیلات به مشمولان منقضی خدمت که متقاضی وام خوداشتغالی هستند بهتر انجام می‌شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در همین راستا و به منظور فرهنگ سازی مهارت آموزی در بین کارکنان وظیفه اولین مسابقات مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با خود اظهاری آنان در ۱۵ رشته مهارتی به صورت ۴ مرحله شهرستانی و یگانی، استانی، سازمانی و کشوری به اجرا گذاشته شد که مرحله شهرستان و یگانی آن انجام گرفته و امروز شاهد برگزاری مرحله استانی این مسابقات به صورت همزمان در سراسر کشور هستیم.

سردار منوچهر آبادی گفت: در این مرحله از مسابقات بالغ بر هزار نفر از کارکنان وظیفه فرماندهی کل انتظامی کشور حضور دارند که در کنار سایر نیروهای مسلح با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و برگزیدگان این آزمون به مرحله سازمانی راه پیدا می‌کنند.

جانشین معاون تربیت و آموزش فراجا اظهار داشت: مرحله سازمانی، ماه آینده در ۸ منطقه که استان اصفهان هم یکی از این مناطق است برگزار می‌شود و سپس برگزیدگان آن به مرحله کشوری که در دهه فجر برگزار خواهد شد راه پیدا می‌کنند.

سردار منوچهر آبادی عنوان داشت: برای نفرات اول تا سوم هر کدام از مراحل سازمانی و کشوری جوایز نفیسی در نظر گرفته شده که به آنان اعطا خواهد شد.

گفتنی است، صبح امروز مرحله استانی ولین مسابقات مهارت آموزی کارکنان وظیفه همزمان با سراسر کشور در اداره کل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان برگزار و ۳۵۱ نفر از مجموع نیروهای ارتش، سپاه، وزارت دفاع و فراجا در آزمون‌های کتبی و عملی این مرحله از مسابقات شرکت کرده که پس از بررسی‌های علمی و تخصصی توسط داوران نیروهای وظیفه ماهر در هر رشته مهارتی انتخاب و برای شرکت در مرحله سازمانی معرفی می‌شوند.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا