۱۰ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی ثبت شده است

۱۰ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی ثبت شده استسیروس ابراهیمی عصر دوشنبه ۱۵ اسفندماه، در جلسه توجیهی اجرای طرح کالابرگ با اصناف استان که در محل استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: کالابرگ الکترونیک اقدام دولت برای بهبود و حمایت وضعیت معیشتی و تقویت سلامت غذایی مردم است.

وی با بیان اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به معیشت مردم دارد و تلاش کرده تا به رفاه مردم آسیب وارد نشود، افزود: اقدامات دولت سیزدهم برای تقویت بنیه اقتصادی مردم قابل توجه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان اضافه کرد: در این راستا فرهنگ خرید باید در بین مردم ترویج یابد و همچنین اقشار مختلف از هجوم به فروشگاه و خرید کالا اضافه پرهیز کرده و به اندازه نیاز اقدام به تهیه کالا کنند.

وی ادامه داد: ۱۰ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی ثبت شده که خانوارها می‌توانند بر اساس نیاز، مقدار کمتر یا بیشتری از کالاهای اساسی را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار خریداری کنند.

ابراهیمی بیان کرد: در این طرح اعتبار تمام خانوارهای یارانه‌بگیر شارژ شده و آنان می‌توانند یک ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی، از این اعتبار جهت خرید کالاهای اساسی مشمول طرح ملّی کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

وی گفت: در صورت استفاده از این مزیت و خرید کالا از محل اعتبار یارانه، به‌میزان اعتبار استفاده‌شده از یارانه ماه بعد خانوار کسر و مابقی به‌صورت نقدی، در موعد مقرر واریز یارانه به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

معاون استاندار با بیان اینکه خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند جهت مشاهده‌ میزان اعتبار، لیست کالاها و فروشگاه‌های مشمول طرح ملّی کالابرگ الکترونیک، با تلفن همراه سرپرست خانوار به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir مراجعه کنند، تصریح کرد: دولت کالاهای اساسی را به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به فروشگاه عرضه می‌کند و مردم تنها با خرید آن کالا میزان مابه تفاوت را پرداخت خواهند کرد.

ابراهیمی اظهار کرد: همچنین دولت قصد دارد با این اقدام بداند تا چه میزانی مردم اقدام به خرید مواد پروتئین می‌کنند.

وی افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید اطلاعات خود را در نرم‌افزار موبایلی شما ثبت کنند.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا