ایران وب سازان
اخبار ویژهارومیهاستان هابهداشت و درمان

۱۲۸۲تخت به تعداد تخت های آذربایجان غربی افزوده می شود

به گزارش همسو نیوز، جواد آقازاده عصر شنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه از این تعداد یک هزار و ۱۰۰ تخت عادی و ۱۸۲ تخت ویژه است افزود: این تخت ها با اتمام طرح های درمانی در دست اجرا سال آینده به تعداد تخت های استان افزوده می شوند.

وی با بیان اینکه در طی چهار سال گذشته تاکنون ۲۱۸ تخت به تعداد تخت های استان افزوده شده است عنوان کرد: این تعداد شامل ۱۳۸ تخت دربوکان،۳۰ تخت درچالدران، ۵۰ تخت در بیمارستان مطهری ارومیه است که در این مدت به بهره برداری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی ۶۸۳ تخت بستری و۱۴۰ تخت ال دی آر زایمان دراستان آماده بهره برداری است عنوان کرد: ازدوسال گذشته تا امروز ۱۳۰ دستگاه آمبولانس درمقاطع زمانی در سطح استان توزیع شده است.

وی از افتتاح و بهره برداری چهار طرح مهم و بزرگ درمانی همزمان با سفر رئیس جمهوری طی هفته های آتی به استان خبر داد و خاطرنشلن کرد: چهار پروژه بزرگ درمانی ازجمله بیمارستان امام خمینی خوی، توسعه بیمارستان امام خمینی ارومیه، کلینیک و دی کلینیک تدبیر ارومیه و آزمایشگاه رفرانس ارومیه همزمان باسفر رئیس جمهور به استان افتتاح خواهند شد.

آقازاده با اشاره به اینکه کلینیک تدبیر ارومیه با ۳۰ تخت بستری و چهار اتاق عمل افتتاح خواهدشد تصریح کرد: این کلینیک با هدف توسعه پدافند غیر عامل و حذف درمانگاه های غیر استاندارد محلی شهر احداث می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۲۴ بیمارستان دانشگاهی در استان فعالیت دارند اظهارداشت: دانشجویان پزشکی با رعایت ضوابط واخلاق پزشکی و برای کسب تجربه درهمه این بیمارستان ها آموزش می بینند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از بهره برداری اولین داروخانه رباتیک کشور درارومیه خبر داد و افزود: اولین داروخانه رباتیک کشور باهمکاری یک کشور فنلاندی ۱۳ آبان ماه سال جاری با وجود تحریم ها ومشکلات متناسب با تجهیزات روز دنیا در ارومیه افتتاح خواهد شد.

وی بااشاره به اینکه افتتاح بیمارستان زنان ارومیه به دلیل بالارفتن قیمت مصالح و ارز با مشکل مواجه شده است افزود: در صورت تامین اعتبار بیمارستان زنان ارومیه نیمه اول سال ۹۸ افتتاح خواهدشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا