اخبار سربازی و نظام وظیفه

۱۵هزار نفر از سربازان وظیفه آموزش‌های مهارتی را فرامی‌گیرند

به گزارش خبرگزاری همسونیوز نادر صادقی صبح چهارشنبه در جلسه هماهنگی روند اجرای طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه در استان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر ارتقا آموزش‌های مهارتی برای سربازان وظیفه و انعقاد تفاهم‌نامه بین ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشور، اظهار داشت: در قالب اجرای این تفاهم‌نامه سربازان وظیفه در مدت دو سال سربازی خود در رشته‌های مختلف مهارت‌های لازم را کسب کرده تا بعد از پایان خدمت سربازی بتوانند مشغول به کار شوند.

وی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان به تصویب رسیده و امسال ۱۵ هزار نفر از سربازان وظیفه در ۷۲ رشته مهارت‌های لازم را کسب خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده بر اساس رشته‌های مصوب کشوری سربازان وظیفه در استان آذربایجان غربی در رشته‌های مهارتی در حوزه گردشگری خدمات و کشاورزی مورد نیاز استان مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: با ارتقا مهارت‌های لازم توسط سربازان وظیفه این افراد بتوانند بعد از اتمام دوره سربازی در کوتاه‌ترین زمان در بازار کار جذب شوند.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا