ایران وب سازان
سیاسی

۲۵۰۰ تخت تا پایان دولت تدبیر و امید به بیمارستان‌های آذربایجان شرقی اضافه می‌شود


ایسنا/آذربایجان شرقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا قبل از دولت تدبیر و امید و در طول تاریخ کهن آذربایجان شرقی، ۳۵۰۰ تخت بیمارستانی ایجاد شده بود که تا پایان دولت تدبیر و امید، ۲۵۰۰ تخت به بیمارستان‌های این استان اضافه شده و تعداد تخت‌های بیمارستانی این استان به بیش از شش هزار تخت می‌رسد.

دکتر سعید نمکی در آیین افتتاح پروژه‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: هر هفته ۵۰ پروژه بزرگ و کوچک در سراسر کشور آماده افتتاح خواهیم داشت و ۶۶ بیمارستان نسبتا بزرگ به خصوص در نقاط محروم و کم‌تر توسعه یافته کشور، آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: مجموعه حاضر که به دستور ریاست جمهوری، به بهره‌برداری می‌رسد، مجموعه اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) است که با ۱۱ هزار متر مربع زیر بنا شامل بخش‌های اورژانس داخلی، اطفال، جراحی، فوق تخصصی، کلینیک ویژه و مرکز غربالگری سرطان بوده و با محاسبه معادل دلار ۴۲۰۰ تومان، حدود ۹۰ میلیارد تومان برای آن اعتبار صرف شده است.

نمکی با اشاره به دیگر پروژه به بهره‌برداری رسیده دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: افتتاح ۲۰ مرکز جامعه سلامت در ۱۱ شهرستان با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان، راه اندازی اولین بیمارستان دندان پزشکی با سه اتاق عمل و اورژانس شبانه روزی دندان پزشکی با ۱۵ میلیارد تومان هزینه نیز از دیگر پروژه‌هایی است که امروز به دستور ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید و به جرات می‌توانیم بگوییم که اولین اورژانس دندان پزشکی کشور است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، وزیر بهداشت، سالن باشگاه اساتید و کارمندان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و تجهیز و تخصیص ۲۰ دستگاه آمبولانس جدید را از دیگر پروژه‌های به بهره برداری رسیده همزمان با سفر ریاست جمهوری به آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت: در مجموع ۱۷۷۵ میلیارد تومان برای مجموع پروژه‌ها هزینه شده است.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا