اقتصادی

۲۵ هزار نفر در استان سمنان واجد شرایط مسکن ملی هستند

۲۵ هزار نفر در استان سمنان واجد شرایط مسکن ملی هستندمحمد حمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت پرونده نهضت ملی مسکن در استان سمنان بیان داشت: ا فرادی که ثبت نام اولیه مسکن ملی را کرده اما دنبال پرونده خود نبوده و اطلاعات شأن را تکمیل نکردند همچنین وجه اولیه ۴۵ میلیون تومانی را واریز نکردند از دایره نهضت ملی مسکن خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه به این افراد در چند مرحله به صورت پیامکی ابلاغ و هشدارهایی داده شده است، افزود: طبق مصوبه شورای مسکن استان سمنان افرادی که به این امر توجه نداشته‌اند از سوی راه و شهرسازی استان سمنان و شرق استان سمنان از دایره متقاضیان خارج می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه ۷۰ هزار نفر در نهضت ملی مسکن استان ثبت نام کردند، بیان داشت: ۲۵ هزار نفر از این تعداد واجد شرایط هستند اما همه این افراد برای تشکیل پرونده مراجعه نکرده‌اند.

حمیدی با بیان اینکه تا وقتی این افراد واریز اولیه را نکرده و پرونده تشکیل ندهند ما نمی‌توانیم زمین به آنها تحویل دهیم، گفت: طبق دستورالعمل دو ماه بعد از قطعی شدن ثبت نام در سامانه این افراد رد درخواست می‌شوند.

وی با بیان اینکه راه و شهرسازی استان سمنان و شرق استان سمنان مکلف شدند که بعد از چندین نوبت پیامک و علیرغم هشدارها و میل باطنی، این افراد را حذف کنند تا بتوانیم افراد جدید را جایگزین کنیم چرا که هستند افرادی که همین امروز می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت نام و وجه اولیه را نیز واریز کنند.

استاندار سمنان همچنین گفت: کلنگ زنی پروژه ۳۳۶ واحدی نهضت ملی مسکن سمنان نیز با حضور مسئولان صورت گرفت.

حمیدی در خاتمه افزود: واحدهای مسکونی مذکور به عنوان جایگزین قطعات ۲۳ و ۲۴ شهرک پیامبر اعظم (ص) سمنان که ساختمان‌هایشان ایمن نبوده و توسط کارشناسان تخریبی تشخیص داده شد، به صورت ویلایی ساخته می‌شود و مالکان این ساختمان‌ها ودیعه ۳۰۰ میلیون تومانی دریافت خواهند کرد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا