ایران وب سازان
اخبار پربازدید

۷۰ هزار جلد کتاب در بین دانش آموزان آذربایجان غربی توزیع شد

به گزارش همسو نیوز، محمدرضا مسیب زاده بعد از ظهر یکشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات دانش آموزی قرآن، عترت و نماز  استان آذربایجان غربی در ارومیه اظهارداشت: ماموریت اصلی آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین است و در سند تحول بنیادین به ساحت‌های مختلف تربیتی اشاره شده است که از جمله مهم‌ترین این ساحت‌ها عبادی، تربیتی و اعتقادی است.

وی با اشاره به اینکه شش ساحت تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مسیر تربیت دانش آموزان تراز ایران اسلامی را نمایان می کند افزود: هر فعالیتی در آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صورت می گیرد.

مسیب زاده گفت: بر اساس سند تحول، تربیت دینی و اخلاقی، تربیت سیاسی و اجتماعی، تربیت زیستی و بدنی، تربیت هنری و زیبا شناختی، تربیت اقتصادی و حرفه ای و تربیت علمی و فناوری ساحت هایی هستند که تعلیم و تربیت دانش آموزان بر اساس آنها صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص یکی از برنامه های شاخص این حوزه در سالجاری گفت: طرح بشارت ۱۴۵۲ به مناسبت هزار و چهارصد و پنجاه و دومین سال تولد قرآن کریم با محوریت نهضت ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم از سوی بخش‌های مختلف فرهنگی کشور از جمله سازمان صدا و سیما، سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شکل گیری ستاد راهبری حفظ قرآن در یک کار منسجم و گروهی و فارغ از جزیره‌ای بودن با محوریت وزارت آموزش و پرورش آغاز به کار کرده است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پروش خطاب به دانش آموزان گفت: توکل به خدا، دعا پدر و مادر، ایمان به مسیر و انتخاب صحیح از ملاکهای استمرار موفقیت در زندگی است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان مومن و قرآنی باید برای اطرافیان خود الگو باشند افزود: محور تحول در جامعه نیروی انسانی است و آموزش و پرورش متولی تربیت آن است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا