اقتصادی

۷۷ هزار تن خرما از نخیلات خوزستان برداشت شد

۷۷ هزار تن خرما از نخیلات خوزستان برداشت شدبه گزارش خبرنگار مهر، رحمت‌الله پریچهر عصر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: سطح زیر کشت نخیلات استان خوزستان ۴۲ هزار هکتار است که تقریباً هفت میلیون نفر نخل در آن کشت می‌شود که ۳۶ هزار هکتار از آن‌ها را نخل‌های بارور تشکیل می‌دهد.

وی افزود: سال گذشته ۲۷۷ هزار تن خرما در خوزستان تولید شد که ۹۵ هزار و ۷۰۰ تن آن خرمای استعمران است که توسط اتحادیه صادرکنندگان خرما و خشکبار برای صادر شدن به سایر کشورها خریداری شد.

رئیس جهاد کشاورزی خوزستان گفت: سال جاری و از ابتدای فصل برداشت خرما تاکنون، ۷۷ هزار تن انواع خارک، رطب و خرما از نخیلات استان برداشت شده که بخش عمده آن در بازارهای روز و میادین تره‌بار عرضه شده، این در حالی است که هفت هزار تن خرمای استعمران صادراتی توسط اتحادیه صادرکنندگان خریداری شده است.

پریچهر با اشاره به اینکه سال گذشته شادگان بیشترین میزان برداشت خرما را در خوزستان داشته است، تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده، مقایسه با بازه زمانی سال گذشته و میزان سطح زیرکشت خرما برآورد می‌شود که در سال‌جاری ۲۸۰ هزار تن خرما برداشت و ۱۰۰ هزار تن خرمای استعمران برای صادرات به اتحادیه صادرکنندگان فروخته شود.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا