اقتصادی

۹۰ درصد خودکفایی در ساخت ریل و تولیدواگن‌ باری

۹۰ درصد خودکفایی در ساخت ریل و تولیدواگن‌ باریبه گزارش خبرگزاری مهر، سید میعاد صالحی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، گفت: این نمایشگاه با حضور اصحاب حمل‌ونقل ریلی با محوریت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مشارکت کلیه شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و بخش‌های خصوصی از جمله تولیدکنندگان، تعمیرکاران و کسانی که در حوزه خدمات فعالیت می‌کنند، برگزار شده است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی در ادامه گفت: در حوزه ریلی در تولید ریل و تولید سوزن ریلی که تکنولوژی پیچیده‌ای دارد، خودکفا شدیم؛ در بحث تولید لکوموتیو از نظر تعدادی از مشخصات لکوموتیو باری خودکفا شدیم.

وی گفت: البته از نظر تولید واگن باری در بیش از ۹۰ درصد غیر از یک تا دو قطعه خودکفا شدیم و دستاوردهای عمده قطعه‌سازان و تولیدکنندگان واگن باری و حوزه حمل‌ونقل ریلی را می‌توانیم در این نمایشگاه ببینیم.

صالحی در پایان افزود: البته در حوزه‌هایی مثل لکوموتیو نیاز داریم که بیش از پیش داخلی‌سازی را در دستور کار دهیم و با توجه به منابع بین‌المللی که وجود دارد و تاکنون ۶۰ درصد داخلی‌سازی شده، ارتقا خواهیم داد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا