ایران وب سازان
اقتصادی

9 قرارداد نفتی به ارزش یک میلیارد دلار با شرکت های ایرانی امضا شد

به گزارش خبرگزاری همسو نیوز مراسم امضای این قراردادها با حضور «بیژن زنگنه» وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت عصر امروز (سه شنبه) در مرکز همایش های وزارت نفت برگزار شد.
شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران 9 قرارداد از مجموعه قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت را امضا کردند.
شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب برای پروژه‎های کبود، گچساران خامی، لالی آسماری، نرگسی، منصوری آسماری و رامشیر با پنج شرکت ایرانی قرارداد امضا کرد.
قرارداد پروژه‎های دانان، سعادت‎آباد و نفت‎شهر نیز بین شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و سه شرکت ایرانی امضا شد.
طرح نگهداشت و افزایش توان تولید در میدان‌های نفتی در دست بهره‌برداری کشور شامل 33 بسته کاری با پیش‎بینی بیش از 6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در طول سه سال تعریف شده است.
این طرح ملی که با هدف بهره‎مندی از توان شرکت‌‏های ایرانی و اشتغال‌زایی در دستور کار قرار گرفته، شامل 29 پروژه در بخش خشکی و 4 پروژه در بخش فراساحل می‎شود.
این پروژه‎ها با میانگین سرمایه‌گذاری حدود 220 میلیون دلار و در محدوده جغرافیایی هفت استان نفت‌خیز کشور (خوزستان، بوشهر، فارس و هرمزگان، کرمانشاه، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد) اجرا خواهد شد.
پیش‎بینی می‌شود با اجرای این طرح ها تولید نفت خام کشور به‌طور میانگین حدود 300 هزار بشکه در روز افزایش یابد که اضافه درآمد روزانه 14 میلیون دلار را در پی خواهد داشت.
اقتصام**2022**9189

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا