یادداشت

احداث آتش بر در باغات و بوستان های منطقه۲ تهران


به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ تهران،جعفر میرزایی، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اولویت برنامه های منطقه در صیانت از فضای سبز گفت: منطقه ۲ به لحاظ وجود ۱۹۰۸هکتار فضای سبز از مناطق برخوردار ومطلوب شهر تهران در بحث سرانه فضای سبز است ، برهمین اساس درآستانه فصل گرما برنامه ریزی منسجم جهت جمع آوری علف های هرز صورت گرفت.

میرزائی با بیان این که بازدید مستمر از سطوح فضای سبز، شناسایی نقاط پر خطر از لحاظ تراکم علف های هرز، علف تراشی به موقع دردستور کار اداره فضای سبز قرار دارد،گفت: عملیات حذف و جمع آوری علف‌های هرز در باغات ، زمین های غیر محصور ، لچکی ها و رفیوژهای بزرگراهی به صورت برنامه مستمر با فعالیت روزانه ۹۰۰کارگر در حال انجام است.


او با اشاره به گستردگی و پراکندگی پوشش گیاهی در سطح منطقه و وجود باغات که منجر به افزایش احتمال آتش سوزی در سطح منطقه می شود گفت: درراستای اقدامات پیشگیرانه از آتش سوزی‌های احتمالی، تشکیل اکیپ های اطفاء حریق در سطح باغات واحداث آتش بر در نقاط پر خطر شناسایی شده در دستور کار قرار گرفت.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو در پایان فعال کردن گشت های حفاظتی در سطح فضای سبز منطقه وهمچنین تهیه وسایل و ادوات و تجهیزات اطفاء حریق را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

او با اشاره به اهمیت زیاد اطلاع رسانی‌ها در کاهش حریق گفت: از مهمترین اقدامات علاوه بر احداث آتش بر، اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ جلوگیری از حریق با توزیع اطلاعیه های هشدار دهنده در مناطق بحرانی انجام شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا