اخبار سربازی و نظام وظیفه

امسال 65 درصد سربازان ارتش باید آموزش مهارتی را طی کنند


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار موسی کمالی با اشاره به دیدار فرمانده و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با فرمانده ارتش اظهار کرد: روز گذشته، سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی به همراه سردار کمالی و مهندس علیخانی به صورت جداگانه با امیر موسوی فرمانده کل و امیر محمودی معاون اجرایی و مسئول مهارت‌آموزی ارتش دیدار کردند. 

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: در ابتدای این دیدار، سردار فرحی از ارتش به دلیل اهتمام جدی به امر مهارت‌آموزی تقدیر و تشکر کرد و اشاره داشتند که امسال 65 درصد سربازان ارتش باید آموزش مهارتی را طی کنند همچنین اعلام کردند که با توجه به مسئله کرونا و مشکلاتی که در رابطه با تحقق برنامه‌ها به وجود آمده است، برنامه‌های ابتکاری از جمله آزمونهای ادواری و  مهارت در محیط واقعی کار پیش‌بینی شده است که خوشبختانه حدود 10 تا 15 درصد سربازان ورودی نیروهای مسلح دارای مهارت هستند که از آنها آزمون گرفته شده و مدرک به آنها اعطا می‌شود و همچنین با مجوز صادره، کارگاه‌های واجد شرایط نیروهای مسلح به عنوان محیط کار واقعی به رسمیت شناخته شده و افراد شاغل در آنها می‌توانند گواهیمهارت‌آموزی بگیرند و تا کنون بالغ بر 2 هزار و 800 کارگاه ارتش ثبت شده است.

وی تصریح کرد: سردار فرحی تأکید داشتند که در سال 1401 تمام سربازان باید حداقل یک تخصص را آموزش ببینند، حداقل 30 درصد از سربازان منقضی خدمت باید به اشتغال برسند و در این راستا سامانه ماهرسان طراحی شده است که سرباز در پایان خدمت وارد این سامانه شده و با رصد، هدایت، حمایت و تسهیل‌گری ان‌شاءلله به اشتغال برسد.

این مقام مسئول ادامه داد: امیر موسوی؛ فرمانده کل ارتش نیز در این دیدار تأکید کردند که مهارت‌آموزی سربازان کار بسیار مهم و از آنجا که مطالبه مقام معظم  فرماندهی کل قوا است، برای آجا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کمالی خاطرنشان کرد: امیر موسوی تأکید داشتند که این موضوع جزء مأموریتهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است و اینطور نیست که مهارت‌آموزی جزء مأموریتهای کم اهمیت ارتش  تلقی شود  بلکه این موضوع مثل سایر مأموریتها جزء مأموریتهای اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و آجا به این موضوع اعتقاد دارد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: امیر موسوی تاکید داشتند که دشمنان و معاندان سربازی را مورد هجمه قرار داده‌ و به دنبال تضعیف آن هستند  که ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با آن برنامه‌ریزی کرده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: امیر موسوی اعلام کردند که مسئله سربازی برای ما آنقدر اهمیت دارد که ما برای مدیریت و هدایت آن قرارگاه حضرت علی اکبر (ع) را تشکیل داده‌ایم.

وی تصریح کرد: امیر محمودی؛  معاون اجرایی و مسئول مهارت‌آموزی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار به ورود جدی ارتش به مسئله مهارت‌آموزی تاکید کرده و اشاره داشتند که معاونتهای ذیربط و فرماندهان و مسئولان نیروهای آجا در این امر اهتمام جدی دارند و گزارش پیشرفت کار در سال 99 را ارائه کردند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا