اخبار سربازی و نظام وظیفه

امسال 65 درصد سربازان ارتش باید آموزش مهارتی را طی کنند


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار موسی کمالی با اشاره به دیدار فرمانده و مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با فرمانده ارتش اظهار کرد: روز گذشته، سردار فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی به همراه سردار کمالی و مهندس علیخانی به صورت جداگانه با امیر موسوی فرمانده کل و امیر محمودی معاون اجرایی و مسئول مهارت‌آموزی ارتش دیدار کردند. 

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: در ابتدای این دیدار، سردار فرحی از ارتش به دلیل اهتمام جدی به امر مهارت‌آموزی تقدیر و تشکر کرد و اشاره داشتند که امسال 65 درصد سربازان ارتش باید آموزش مهارتی را طی کنند همچنین اعلام کردند که با توجه به مسئله کرونا و مشکلاتی که در رابطه با تحقق برنامه‌ها به وجود آمده است، برنامه‌های ابتکاری از جمله آزمونهای ادواری و  مهارت در محیط واقعی کار پیش‌بینی شده است که خوشبختانه حدود 10 تا 15 درصد سربازان ورودی نیروهای مسلح دارای مهارت هستند که از آنها آزمون گرفته شده و مدرک به آنها اعطا می‌شود و همچنین با مجوز صادره، کارگاه‌های واجد شرایط نیروهای مسلح به عنوان محیط کار واقعی به رسمیت شناخته شده و افراد شاغل در آنها می‌توانند گواهیمهارت‌آموزی بگیرند و تا کنون بالغ بر 2 هزار و 800 کارگاه ارتش ثبت شده است.

وی تصریح کرد: سردار فرحی تأکید داشتند که در سال 1401 تمام سربازان باید حداقل یک تخصص را آموزش ببینند، حداقل 30 درصد از سربازان منقضی خدمت باید به اشتغال برسند و در این راستا سامانه ماهرسان طراحی شده است که سرباز در پایان خدمت وارد این سامانه شده و با رصد، هدایت، حمایت و تسهیل‌گری ان‌شاءلله به اشتغال برسد.

این مقام مسئول ادامه داد: امیر موسوی؛ فرمانده کل ارتش نیز در این دیدار تأکید کردند که مهارت‌آموزی سربازان کار بسیار مهم و از آنجا که مطالبه مقام معظم  فرماندهی کل قوا است، برای آجا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کمالی خاطرنشان کرد: امیر موسوی تأکید داشتند که این موضوع جزء مأموریتهای ارتش جمهوری اسلامی ایران است و اینطور نیست که مهارت‌آموزی جزء مأموریتهای کم اهمیت ارتش  تلقی شود  بلکه این موضوع مثل سایر مأموریتها جزء مأموریتهای اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و آجا به این موضوع اعتقاد دارد.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بیان کرد: امیر موسوی تاکید داشتند که دشمنان و معاندان سربازی را مورد هجمه قرار داده‌ و به دنبال تضعیف آن هستند  که ارتش جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با آن برنامه‌ریزی کرده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: امیر موسوی اعلام کردند که مسئله سربازی برای ما آنقدر اهمیت دارد که ما برای مدیریت و هدایت آن قرارگاه حضرت علی اکبر (ع) را تشکیل داده‌ایم.

وی تصریح کرد: امیر محمودی؛  معاون اجرایی و مسئول مهارت‌آموزی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار به ورود جدی ارتش به مسئله مهارت‌آموزی تاکید کرده و اشاره داشتند که معاونتهای ذیربط و فرماندهان و مسئولان نیروهای آجا در این امر اهتمام جدی دارند و گزارش پیشرفت کار در سال 99 را ارائه کردند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا