اجتماعیاخبار سربازی و نظام وظیفه

تمدید رایگان گذرنامه‌های باطله برای زوار اربعین/ صدور گذرنامه موقت ۴۸ ساعته شدایسنا/تهران رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: شهروندانی که گذرنامه‌ی آنها از شهریور سال ۱۳۹۱ صادر شده و تاریخ آن به پایان رسیده می‌توانند با مراجعه به پلیس گذرنامه استان واقع در ورامین نسبت به تمدید رایگان آن اقدام کنند.

داریوش صادقی‌فر صبح امروز دوشنبه هفتم شهریور ماه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: گذرنامه‌های باطله و تاریخ گذشته به صورت رایگان برای زوار عزیز اربعین حسینی (ع) تمدید می‌شوند.

وی افزود: در راستای تسریع در روند صدور گذرنامه، شهروندانی که گذرنامه‌ی آنها از شهریور سال ۱۳۹۱ صادر شده و تاریخ آن به پایان رسیده می‌توانند با مراجعه به پلیس گذرنامه استان واقع در ورامین نسبت به تمدید رایگان آن اقدام کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این اقدام مستلزم داشتن شرایطی است، عنوان کرد: ابتدا اینکه گذرنامه‌های صادره باید سالم و بدون پارگی باشند و همچنین وضعیت نظام وظیفه آن‌ها در این برهه بدون مشکل باشد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت شرق استان تهران بیان کرد: برای خانم‌ها باید حتما رضایت نامه محضری از همسر وجود داشته باشد و همچنین برای افراد زیر ۱۸ سال نیز رضایت‌نامه محضری از پدر صادر شده و در دست باشد.

صادقی فرد بیان کرد: جهت کاهش هزینه زوار اربعین با یک پنجم هزینه گذرنامه، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰  گذرنامه موقت یکبار مصرف که ۴۸ ساعت صادر می‌شوند را نیز دریافت کنند.

وی تصریح کرد:در شهرستان‌ها هم شهروندان می‌توانند به دایره گذرنامه پلیس امنیت عمومی همان شهرستان مراجعه و گذرنامه را تحویل و توسط مسئول مربوطه به ورامین ارسال تا اقدام در همان روز انجام شود.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شرق استان تهران در پایان سخنان خود عنوان کرد: در صورت مراجعه شهروندان به اداره گذرنامه استان در همان روز گذرنامه و .. تمدید خواهد شد.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا