اخبار سربازی و نظام وظیفه

راه‌اندازی کارگروه اشتغال کارکنان وظیفه در استانها

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، سردار مهدی فرحی در همایش سراسری قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که به صورت ویدئوکنفرانسی در سالن جلسات امام رضا (ع) در معاونت تربیت و آموزش ناجا برگزار شد، گفت: طی جلساتی که قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه با سازمان فنی و حرفه‌ای داشته است، مقرر شد که به ازای هر دوره آموزشی یک آزمون ادواری برگزار کنیم که این مهم طی سال جاری در سراسر کشور انجام شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز می‌توانیم بگوییم که ۱۵ درصد از سربازان در همان ابتدای خدمت می‌توانند مدارک فنی و حرفه‌ای اخذ کنند؛ در نهایت سربازان پس از طی دوره یک ماهه آموزش در ۳۰ هزار نقطه در سراسر کشور تقسیم می‌شوند.

سردار فرحی تصریح کرد: اخیراً با انعقاد تفاهم نامه‌ای بین وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح، کارگروه اشتغال کارکنان وظیفه در هر استان با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان متناسب با مهارت‌های آنان راه اندازی شد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: این یک توفیق الهی است که با عشق، ایمان و اعتقاد بتوانیم جوانان را در دوره سربازی به نقطه عطف برسانیم تا پس از خدمت مقدس سربازی بتوانند با موفقیت و کسب مهارت وارد جامعه شوند.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا