اقتصادیبازار

مزایای جرثقیل سقفی در صنعت و تولید

جرثقیل سقفی یکی از تجهیزات مهم شرکت ها، به خصوص دربنگاه های فعال در زمینه صنعت و تولید است. این جرثقیل ها به دلیل توانایی باربرداری و جابجایی بارهای سنگین در ارتفاعات مختلف، نقش بسیار مهمی در افزایش راندمان کاری و ایمنی کارکنان ایفا می‌کنند. در ادامه به توضیح مواردی همچون انواع جرثقیل مانند تک پل، جرثقیل سقفی کارگاهی و نحوه ساخت جرثقیل و مراحل نصب آن خواهیم پرداخت. همچنین اگر علاقه مند به کاهش هزینه های تولید با سرویس و نگهداری جرثقیل هستید مطلب مورد نظر را بخوانید.

جرثقیل سقفی تک پل، پرطرفدار

جرثقیل سقفی تک پل یکی از پرکاربردترین انواع جرثقیل سقفی می باشد که در ابتدا به صورت خلاصه به دلایل این استفاده فراوان می پردازیم.

سادگی طراحی و ساخت: جرثقیل سقفی تک پل از نظر طراحی و ساخت بسیار ساده بوده و به همین دلیل قیمت آن نسبت به سایر انواع جرثقیل سقفی پایین تر است.

فضای کم : جرثقیل سقفی تک پل فضای بسیار کمی را در سقف سوله های شرکتی اشغال می‌کند و به همین دلیل برای استفاده در کارگاه ها و سوله های با فضای محدود بسیار مناسب می باشد.

سهولت استفاده: استفاده و بهره برداری از جرثقیل سقفی تک پل بسیار آسان است و به همین دلیل نیازی به آموزش تخصصی برای کار با آن نیست. ساده ترین نیروهای انسانی نیز در زمان کم نحوه استفاده از آن را یاد می‌گیرند.

قابلیت جابجایی انواع بار: جرثقیل سقفی تک پل می‌تواند انواع بارها مانند مخزن، اجسام سنگین، مواد خام را با اشکال و ابعاد مختلف از زمین برداشته و جابجا کند.

مناسب برای کارهای سبک و نیمه سنگین: جرثقیل سقفی تک پل برای جابجایی بارهای سبک و نیمه سنگین بسیار مناسب است.

جرثقیل تک پل

ویژگی یک سازنده جرثقیل سقفی برتر

انتخاب یک سازنده جرثقیل سقفی معتبر و باتجربه موجب می شود به موارد زیر دست یابید:

کیفیت بالا: سازنده جرثقیل سقفی معتبر از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در ساخت جرثقیل ها استفاده می‌کند و به همین دلیل جرثقیل های تولیدی آنها از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود.

خدمات پس از فروش: سازندگان معتبر جرثقیل سقفی خدمات پس از فروش مناسبی به مشتریان خود ارائه می‌دهند و در صورت بروز هرگونه مشکل، خدمات لازم را به آنها ارائه می دهند. بنابراین قبل از خرید از سازنده خود سوالاتی در مورد خدمات پس از فروش بپرسید.

گارانتی: شرکت های تولید کننده جرثقیل سقفی به همراه محصولات خود گارانتی ارائه می‌دهند و در صورت بروز هرگونه نقص فنی در طول دوره گارانتی، آن را به طور رایگان تعمیر یا تعویض می‌کنند.

تنوع محصولات: تنوع در استفاده از متریال خوب یا خیلی خوب،‌ ایرانی یا خارجی و موارد دیگری که متناسب با بودجه و کاربری شما می تواند تغییر کند،‌ تنها از یک سازنده جرثقیل سقفی مناسب انتظار می‌رود.

جرثقیل سقفی کارگاهی مناسب کار شماست؟

جرثقیل سقفی کارگاهی نوعی جرثقیل سقفی است که به طور خاص برای استفاده در کارگاه ها طراحی شده است. هر چند در عمل طراحی و مهندسی این مدل مشابه دیگر انواع آن است. اما با تاکید بر محیط های کارگاهی معمول در ایران نیازسنجی بهتری انجام گرفته است.این جرثقیل ها از مزایای زیر برخوردار هستند:

قیمت مناسب: جرثقیل سقفی کارگاهی نیز می تواند دوپل یا تک پل باشد که همانطور که قبلا گفتیم به دلیل سادگی طراحی و ساخت، جرثقیل سقفی تک پل، از قیمت مناسبی برخوردار است.

تحمل وزن بالا: جرثقیل سقفی کارگاهی از مواد اولیه باکیفیت و مقاوم ساخته شده است و به همین دلیل می تواند بارهای سنگین را به راحتی جابجا کند.

کاربری آسان: کار با جرثقیل سقفی کارگاهی نیز مانند بسیاری از مدل های دیگر آسان بوده و به همین دلیل نیازی به آموزش تخصصی برای کار با آن نیست.

قابلیت جابجایی در فضاهای کوچک: کارگاه ها در اندازه کوچک و بزرگ احداث می شوند که جرثقیل سقفی کارگاهی برای این سازه ها به شکل مناسبی طراحی شده اند.

ساخت جرثقیل سقفی

ساخت جرثقیل سقفی به صورت سفارشی از مزایای زیر برخوردار است:

انطباق با نیازهای خاص: جرثقیل های سفارشی سازی شده با توجه به نیازهای خاص هر مشتری طراحی و ساخته می شوند و به همین دلیل می توانند به طور کامل نیازهای مشتری را برآورده کنند.

کیفیت بالا: در ساخت جرثقیل های سفارشی سازی شده از بهترین مواد اولیه و باکیفیت ترین تجهیزات استفاده می شود و به همین دلیل این جرثقیل ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

گارانتی طولانی مدت: ساخت جرثقیل های سفارشی به طور معمول گارانتی طولانی مدتی را شامل می‌شوند.

مراحل ساخت جرثقیل سقفی

حال که اطلاعات بیشتری در مورد تجهیزات سنگین به دست آورده اید، بهتر است اندکی نیز با مراحل ساخت جرثقیل سقفی در شرکت ها آشنا شوید.

اولین مرحله تامین قطعات ترولی جرثقیل سقفی است. که یکی از مهمترین قطعات جرثقیل سقفی محسوب می شود، به طور معمول از شرکت های اروپایی تهیه می‌شوند. هر چند که کیفیت این تولیدات بسیار بالا بوده ولی هزینه تامین از کشورهای فرانسه و انگلستان توجیه اقتصادی ندارد، مگر در شرایطی که جرثقیل سقفی به درخواست مشتری به صورت سفارشی ساخته شود.

دیگر قطعات لازم برای ساخت جرثقیل سقفی عبارتند از مواد چرخ، بلبرینگ، ورق، اتصالات پیچ و مهره، رنگ، کلید فرمان، برق رسان طولی و عرضی و متعلقات آنها،موتور گیربکس، کابل و لیمیت سوئیچ.

ساخت جرثقیل بزرگ

در مرحله بعد شروع به تدوین نقشه   General Arrangement کرده تا بتوان فرآیند ساخت را با برنامه ریزی پیش برد. بعد از این کارهای ساخت از روی نقشه برای پل،کلگی، راهرو، چرخ، برق رسان به صورت موازی توسط نیروی انسانی و تیم مهندسی پیش می رود.

فرآیند ساخت پل جرثقیل سقفی

به طور خلاصه پروسه ساخت پل به ترتیب شامل موارد زیر خواهد بود:

اول- خريد ورق

دوم- برشکاري سرد

سوم- سرسازي ورقها و پخ کاري مطابق نقشه

چهارم- تسمه سازي بال بالا و پايين

پنجم- تسمه سازي جان

ششم- جوشکاري هادي جان (چهار پهلو) بر روي بال

هفتم- تنظيم ديافراگم بر روي بال بالا

هشتم- مونتاژ جان به ديافراگم ها و بال بالا و مونتاژ به صورت U

نهم- مونتاژ بالا پايين بر روي U مونتاژ شده و تشکيل Box پل

دهم- جوشکاري طولي بال به جان

یازدهم- سر سازي پل

دوازدهم- مونتاژ پل و کلگي و تنظيم دهانه و قطري بودن و لول چرخها

سیزدهم- جوشکاري تجهيزات جانبي برقرسان و راهرو

چهاردهم- تميزکاري پل ساخته شده

آخرین مرحله- رنگ ‌آميزي پل

مراحل نصب جرثقیل سقفی

نصب جرثقیل سقفی شامل مراحل مختلفی است که باید با دقت و ظرافت کامل انجام شوند تا از عملکرد صحیح و ایمن جرثقیل اطمینان حاصل شود. مراحل نصب جرثقیل سقفی شامل آماده سازی محل نصب، مونتاژ اجزای جرثقیل، نصب سیستم برق رسانی، تست و راه اندازی و بازرسی نهایی می‌شود.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا