اخبار سربازی و نظام وظیفه

۱۴۰هزاربیسواد در استان تهران وجود دارد/تصویب سوادآموزی به سربازها

به گزارش همسو نیوز شکرالله حسن بیگی عصر چهارشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران که با حضور فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و جمعی از مدیران ستادی در ساختمان استانداری تهران برگزار شد در خصوص ارزیابی وزارت آموزش و پرورش در مورد شورای پشتیبانی سواد آموزی استان تهران بیان کرد: در ارزیابی که وزارت آموزش و پرورش از عملکرد استانداری تهران در رابطه با سواد آموزی داشته است، استان تهران در مجموعه شاخص‌های داوری شده موفق به کسب رتبه خوب و قابل تقدیر شده که این موضوع باعث سرافرازی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در خصوص مشکل عدم دسترسی به اطلاعات افراد بی سواد عنوان داشت: در این جلسه راهکارهایی مطرح و مقرر شد سیاست‌هایی که قابل پیگیری می باشند توسط دبیرخانه به دستگاه‌های اجرایی ارسال و پیگیری شود.

حسن بیگی در خصوص تاثیر صدا و سیما در پیشبرد اهداف شورای پشتیبانی سواد آموزی تأکید داشت: صدا و سیما میتواند با اطلاع رسانی و تولید برنامه نقش مهم و اثرگذاری در رابطه با اهداف شورای پشتیبانی سواد آموزی استان داشته باشد و استفاده از ظرفیت های صدا و سیما در استان تهران ضروری است.

وی ادامه داد: باید فرصتی فراهم شود تا مسئولین آموزش و پرورش با برنامه ریزی هایی که صدا و سیما در خصوص شورای پشتیبانی سواد آموزی انجام می دهند در برنامه حاضر شوند و نقطه نظرات خود را در خصوص مضرات بی سوادی مطرح کنند.

این مقام مسئول با اشاره به تعداد بی سواد در استان تهران بیان داشت: در استان تهران بیش از ۱۴۰ هزار نفر بی سواد وجود دارد که زیبنده استان تهران نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در خصوص سربازان بی سواد گفت: در بعضی از پادگان ها سرباز های بی سواد حضور دارند که در این جلسه مصوب شد نیروهای مسلح از این فرصت دو ساله استفاده کرده و به این جوانان سواد و همچنین حرفه ای را آموزش بدهند تا یک جوان بی سواد بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی برای بازار کار مشکلی را احساس نکند.

حسن‌بیگی در پایان یادآور شد: درصورتی که کار پشتیبانی سوادآموزی فقط در اختیار آموزش و پرورش باشد کار مشکلی است و همکاری تمام دستگاه های اجرایی در این خصوص الزامی است.

منبع: خبرگزاری مهر
این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا