اخبار سربازی و نظام وظیفه

بررسی یک طرح درباره اصلاح قانون نظام وظیفه در کمیسیون امنیت ملی مجلس


ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، در توضیح جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در  این جلسه طرح الحاق یک ماده به قانون خدمت وظیفه عمومی مورد بررسی قرار گرفت، طرحی که در آن پیشنهاداتی برای اعمال اصلاحاتی به این قانون  آورده شده و براساس آن نمایندگان به بررسی اصل موضوع قانون موجود درباره نظام وظیفه پرداختند. جلسه‌ای که با حضور نمایندگانی از وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه برگزار شد.

 

وی افزود: در نهایت در این جلسه تاکید شد که بازنگری جامع در قانون نظام وظیفه عمومی یک ضرورت است موضوعی که به اخذ دیدگاه از دستگاه‌های همچون ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه نیاز دارد، لذا بررسی بیشتر به جلسات بعدی موکل شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به بررسی طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل گفت:  سازمان پدافند غیر عامل براساس دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد اما قانون مشخصی ندارد این طرح برای قانونمند کردن این سازمان تهیه شده که امروز کلیات و سه ماده آن این طرح  تصویب شد و ادامه بررسی به جلسات بعدی موکول گردید.

انتهای پیام

منبع:تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا