اخبار سربازی و نظام وظیفه

توزیع ماسک M750 در پادگانهای نیروی انتظامی/ مرگ ناشی از کرونا بین کارکنان وظیفه وجود نداشته است


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمدرضا حسینی با اشاره به اقدامات معاونت بهداد نیروی انتظامی برای پیشگیری از سرایت ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به موج دوم همه‌گیری کرونا با ابعاد وسیع‌تری که در شدت علائم و سرعت انتقال نسبت به موج اول دارد، جدیت در رعایت اصول و دستورالعملهای بهداشتی و پیشگیرانه به ویژه در مراکز تجمعی نظیر پادگانها و مراکز آموزش بیش از پیش ضروری و الزام‌آور است.

معاون بهداد نیروی انتظامی با اشاره به بازدیدهای اخیر از چند آموزشگاه علمی تخصصی این نیرو درباره وضعیت بهداشت و رعایت شیوه‌نامه و دستورالعملهای پیشگیری از کرونا در این مراکز، عنوان کرد: در بازدیدهایی که از آموزشگاه علمی تخصصی شهید چمران نیروی انتظامی در کرج، آموزشگاه علمی تخصصی شهید بهشتی نیروی انتظامی در اصفهان و مرکز آموزش محمد رسول‌الله (ص) نیروی انتظامی در شهرستان بیرجند به عمل آمد، وضعیت سلامت کارکنان وظیفه و کیفیت اجرای ارکان شیوه‌نامه‌های بهداشتی مورد نظارت و ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: مهمترین رکن شیوه‌نامه بهداشتی در مراکز آموزشی و پادگانها که رعایت فاصله ایمن حداقل یک متر بین افراد در آسایشگاه‌ها، سالنهای غذاخوری و کلاسهای درس است، در مراکز مورد بازدید به خوبی رعایت می‌شود.

حسینی تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌ای که درباره استفاده از حمام و سرویسهای بهداشتی وجود داشت، تمهیداتی به منظور پیشگیری از ازدحام و تجمع در این اماکن در نظر گرفته و آموزشهای مرتبط در این راستا به کارکنان وظیفه و فراگیران ارائه شد.

معاون بهداد نیروی انتظامی، استفاده از ماسک در مراکز تجمعی به ویژه پادگانها و مراکز آموزش را از دیگر اصول مورد تأکید شیوه‌نامه بهداشتی عنوان کرد و افزود: ماسکهای M750 به میزان کافی توسط آماد و پشتیبانی نیروی انتظامی در پادگانها و مراکز آموزش نیروی انتظامی توزیع شده و خوشبختانه در بازدیدهایی که از مراکز آموزش به عمل آمد، شاهد بودیم استفاده از ماسک در این اماکن، تبدیل به هنجار و رفتار شده است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در بازدیدهای نظارتی از پادگانها و مراکز آموزش، توجه به رعایت بهداشت دستها و شست‌وشوی مکرر با در اختیار داشتن صابون و مایع دستشویی کافی در این مراکز مورد تأکید قرار دارد.

وی بیان کرد: خوشبختانه با تعاملی که فرماندهان مراکز آموزش با معاونت آماد و پشتیبانی نیروی انتظامی دارند در زمینه تأمین صابون و مایع دستشویی کافی در این مراکز دغدغه‌ای نداریم.

معاون بهداد نیروی انتظامی، وضعیت بهداشت تغذیه و رعایت دستورالعملهای بهداشتی در سالنهای غذاخوری مراکز آموزشی مورد بازدید را مطلوب و رضایت‌بخش ارزیابی کرد و ادامه داد: خوشبختانه ارکان شیوه‌نامه بهداشتی در آشپزخانه‌ها و سالنهای غذاخوری این مراکز به خوبی در حال اجرا است.

حسینی با اشاره به تقلیل دوره‌های دو و سه ماهه آموزش سربازی در جریان همه‌گیری کرونا، این اقدام را در کاهش سرایت و شیوع ویروس کرونا مؤثر دانست و افزود: در موج نخست شیوع کرونا، بسیاری از مراکز آموزشی نیروی انتظامی تعطیل بود و نسبت به جذب کارکنان وظیفه اقدام نشد اما با توجه به اینکه بسیاری از مأموریتهای نیروی انتظامی برعهده سربازان وظیفه است، بعد از چند ماه جذب کارکنان وظیفه صورت پذیرفت که در حال حاضر با شروع موج دوم همه‌گیری کرونا ما تعداد بیشتری سرباز وظیفه داریم و حفظ سلامت این عزیزان مستلزم تشدید نظارتها است.

این مقام انتظامی با قدردانی از همکاری و اهتمام فرماندهان مراکز آموزشی نیروی انتظامی به نظارت و آموزشهای بهداشتی و پیشگیرانه، تصریح کرد: خانواده‌ها هیچ نگرانی درباره سلامت فرزندان خود نداشته باشند، بهداشت و سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه از ابتدای شیوع کرونا در اولویت توجه سلسله مراتب فرماندهی نیروی انتظامی قرار داشته و نظارت ها همچنان با قوت ادامه دارد.

وی متذکر شد: به لطف خدا و با رعایت اصول پیشگیرانه در مراکز آموزشی و پادگانها تا به حال در بین فراگیران و کارکنان وظیفه، موردی از بدحالی، بستری و مرگ ناشی از کرونا نداشته‌ایم.

معاون بهداد نیروی انتظامی با بیان اینکه دغدغه خانواده‌ها درباره سلامت فرزندانشان قابل احترام است، به آنها اطمینان خاطر داد که بهداشت پادگانها، مراکز آموزشی، وضعیت سلامت فراگیران و کارکنان وظیفه تحت نظارت و پایش مستمر قرار دارد و از کوچکترین اهمال و قصور در رعایت اصول بهداشتی و پیشگیرانه در این اماکن، چشم پوشی نمی‌شود.

حسینی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را یک وظیفه اخلاقی و شرعی ذکر و تصریح کرد: باید زندگی کردن با وجود سختی‌ها و محدودیتهای ناشی از کرونا را بپذیریم و سبک زندگی با این ویروس را بیاموزیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا