اخبار سربازی و نظام وظیفه

سریال‌ها تصویر واقعی از خدمت سربازی ارایه کنند

سردار موسی کمالی معاون نیروی انسانی وظیفه عمومی ستاد کل نیروهای مسلح درباره ساخت فیلم و سریال هایی در تلویزیون با موضوع سرباز و سربازی و انتقادهایی که به این آثار وجود دارد به خبرنگار مهر گفت: ما به برخی از این سریال ها انتقاد داریم چون برخی از آنها سرباز را فردی ساده نشان می دهند که از ضعف برخوردار است.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۴۰ درصد از سربازان ما تحصیلات تکمیلی دارند و آموزش ها و مهارت هایی را یاد می گیرند که با آنچه که در صداوسیما نمایش داده می شود تفاوت دارد. ما برای نمایش چنین شخصیتی از سرباز انتقاد داریم و گاهی نامه نگاری هم می کنیم و امیدوارم مجموعه در دست ساخت «سرباز» این نکات را رعایت کند.

سردار کمالی درباره نمایش اتفاقات یک بعدی و سفارشی از سربازی در سریال ها عنوان کرد: عده ای از روی عمد یا ناآگاهی به سربازی انتقاد دارند در حالیکه سربازان ما همین الان در مرزها از حریم کشور دفاع می کنند و به این نقش ها کمتر پرداخته می شود. طبعا سربازی مشکلات و سختی هایی هم دارد مثلا حقوقی که سربازان می گیرند یا خوراکی که به آنها تعلق می گیرد هنوز مشکلاتی دارد و اتفاقا ما هم نمی خواهیم اوضاع آنقدر گل و بلبل نشان داده شود که مردمی که مسایل را می دانند بگویند سریال ها از واقعیت دور است اما درخواست ما این است که هم واقعیت ها نمایش داده شود.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: ما در مراکز نیروهای مسلح تدابیری اندیشیده ایم تا سربازی که مهارت دارد بتواند از تخصص های خود در این مراکز استفاده کند و اگر هم این مهارت را ندارد در کارگاه هایی که وجود دارد این مهارت ها آموزش داده شود و با صحبت هایی که با عوامل سریال «سرباز» به کارگردانی هادی مقدم دوست داشتیم نیز روی این ویژگی تاکید کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر
این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا