اخبار سربازی و نظام وظیفه

مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه بومی در مناطق عادی 24 ماه شد


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای، متناسب‌سازی مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق گوناگون خدمتی برای کارکنان وظیفه بومی و غیر بومی را با رویکرد کاهش خدمت در مناطق امنیتی درگیر و عملیاتی و افزایش خدمات در مناطق عادی و برخوردار را به شرح زیر اعلام کرد:

1. مدت خدمت کارکنان وظیفه غیربومی؛

در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت 17 ماه.

در مناطق عملیاتی و امنیتی غیردرگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج‌فارس 18 ماه و مناطق عادی 21 ماه خواهد بود.

2. مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی؛

در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت 17 ماه.

در مناطق عملیاتی و امنیتی غیردرگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج‌فارس 21 ماه و در مناطق عادی 24 ماه خواهد بود.

3. مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی و غیربومی شاغل در یگانهای حفاظت دستگاه‌های دولتی از جمله سازمان زندانها، وزارت اطلاعات، قوه‌قضائیه، انرژی اتمی، سازمان شیلات نیز به تناسب منطقه‌ای که در آن خدمت می‌کنند، همانند کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خواهد بود.

4. مدت خدمت برای مشمولان امریه‌دار که در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی خدمت می‌کنند، کماکان 24 ماه خواهد بود.

5. مطابق مقررات ابلاغی، تمام کارکنان وظیفه‌ای که فاصله شهر یا روستای محل سکونت تا محل خدمت آنها بیش از 50 کیلومتر باشد، غیر بومی و کمتر از 50 کیلومتر بومی محسوب می‌شوند.

6. این مقررات برای مشمولان وظیفه‌ای اعزامی از تاریخ یکم آذر 99 به بعد اجرا می‌شود و مدت خدمت تمام کارکنان وظیفه حین خدمت و تمام مشمولان وظیفه‌ای که در آبان ماه سال 99، به خدمت اعزام شوند، در شمول مقررات قبلی خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا