اخبار سربازی و نظام وظیفه

باید به آموزش ۶۵ درصدی سربازان در سال ۹۹ برسیم

به گزارش خبرگزاری همسونیوز جلسه ویدئو کنفرانس هم اندیشی ستاد ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در حوزه کشاورزی برگزار شد.

سردار سید مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه عمومی نیروهای مسلح اظهار کرد: ما در یک قدم خیلی بزرگ نقشه راه ۵ ساله را ابلاغ کردیم و مشخص شد که تا سال ۱۴۰۱ باید چه اقداماتی انجام دهیم.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه عمومی نیروهای مسلح افزود: در سال ۱۴۰۱ باید ۱۰۰ درصد سربازان دارای یک گواهینامه مهارت تخصصی باشند.

او ادامه داد: مدرک و گواهینامه به تنهایی ارزش قابل قبولی ندارد و امسال برنامه خیزش را داریم.

سردار فرحی با بیان اینکه امسال سال جهش ما هست، بیان کرد: در سال ۹۹ مشخص کردیم اگر بخواهیم مطابق نقشه راه در سال ۱۴۰۱ به ۱۰۰ درصد برسیم باید به آموزش ۶۵ درصدی برسیم.

او با بیان اینکه امسال حدود ۳۰۰ هزار سرباز باید گواهینامه دریافت کنند، گفت: ما برای اینکه بتوانیم در سال ۹۹ به برنامه ۶۵ درصد آموزش برسیم، جزئیات را معلوم کردیم.

سردار فرحی افزود: اگر بخواهیم این مهارت را به سرانجام برسانیم نیاز به یک کیفیت داریم. پس از کمیت ۶۵ درصد موضوع کیفیت را مطرح کردیم و امسال با جدیت کامل نظارت داریم.

او با اشاره به بحث تنوع مهارت گفت: ما ۵۱۲ مهارت را مشخص کردیم که در سامانه سرباز ماهر قرار گرفته است.

سردار فرحی با اشاره به مشارکت حداکثری دستگاه‌ها و سازمان‌ها بیان کرد: تا امروز با ۲۵ دستگاه تفاهم نامه امضا کرده‌ایم که امسال ۳۰ دستگاه خواهد شد.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: در نقشه راه یکی از مهم‌ترین موضوعات اشتغال است و در سال ۱۴۰۱ مشخص کردیم که باید ۳۰ درصد از مهارت‌ها منجر به شغل شود.

او بیان کرد: امسال ۱۵ درصد از آموزش‌های مهارت‌آموزی باید منجر به شغل شود.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا